24. Niedziela zwykła (11.09.2022)

Miłość Boga Ojca przekracza wszelkie nasze pojęcie. Ale jeszcze bardziej niepojęte jest to, ze się od niej oddalamy. Przecież nic nam to nie daje oprócz kłopotów, braku spokoju, sytuacji bez wyjścia. A na domiar złego ranimy Boga, krzyżując Jego miłość. Słowo Boga zapewni nas dzisiaj, ze Jego miłość nigdy nie ustaje i ze zawsze jest gotowa przyjąć nas z powrotem. Co więcej, usłyszymy również, jak wielka jest radość Boga z naszego powrotu.

  1. Dziś po mszy świętej o 12.30 spotkanie z rodzicami dzieci I-komunijnych. Przypominamy, że msza święta w niedzielę o godz. 12.30 jest dedykowana dzieciom. Próby scholi w soboty o godz. 17.00.
  2. W środę (14.09) święto Podwyższenia Krzyża Świętego – święto patronalne naszej parafii. Uroczystości odpustowe naszej parafii, które tradycyjnie łączymy z parafialnymi dożynkami w przyszłą niedzielę. O godz. 11.00 uroczysta Eucharystia ku czci Krzyża świętego. Po mszy świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła, po której odśpiewamy Hymn „Te Deum” dziękując za plony i wszystkie Boże dary. Po mszy świętej kiermasz ciast, herbata, kawa. Zbieramy ofiary na ogrzewanie naszej świątyni.
  3. Jutro o godz. 9.00 prace porządkowe wewnątrz świątyni, a w sobotę także o 9.00 wokół świątyni. Kto może, zapraszamy do pomocy.
  4. Trwają zapisy na pielgrzymkę do sanktuariów Ziemi Lubelskiej i Podkarpacia. Odwiedzimy Lublin, Zamość, Przemyśl, Kalwarię Pacławską, Leżajsk i Łańcut. Koszt 850 zł. Termin 30.09 – 02.10 (piątek – niedziela). Pokoje dwupokojowe z łazienkami. Szczegółowy program pielgrzymki na naszej stronie internetowej.