25. Niedziela zwykła (18.09)

W naszej wspólnocie parafialnej obchodzimy dziś święto patronalne Podwyższenia Krzyża Świętego. Historycznie biorąc, jest ono pamiątką odnalezienia Jezusowego krzyża przez cesarzową Helenę w IV wieku. Istnieje jednak jeszcze inny, głębszy sens podwyższenia krzyża. W czasach starożytnych był on narzędziem tortur i haniebnej śmierci. Nawet Stary Testament mówi: „Przeklęty każdy, którego powieszono na drzewie.” Znak skrajnego poniżenia stał się znakiem wywyższenia i zbawienia. Dziś także nasze parafialne dożynki. Dziękujmy zatem Bogu za dzieło odkupienia i za plony ziemi, za każdy przejaw Jego opieki nad nami.

  1. Główne uroczystości ku czci Krzyża Świętego połączone z parafialnymi dożynkami na mszy świętej o godz. 11.00. Po mszy świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła, po której odśpiewamy Hymn „Te Deum” dziękując za plony i wszystkie Boże dary. Po mszy świętej, grill, ciasto, herbata i dalsze wspólne świętowanie.
  2. Dziękuję kapłanom ks. prof. Edwardowi, ks. rektorowi Hubertowi za ich dzisiejszą posługę. Dziękuję Wam, Drodzy Parafianie za przygotowanie naszej uroczystości, za prace porządkowe w świątyni i jej otoczeniu, za kosze dożynkowe, za upieczone ciasta, bigos, grilla, Straży Pożarnej za ustawienie namiotu. I serdeczna prośba: nie spieszmy się do domów, skosztujmy ciasta, pobądźmy ze sobą, to świetna okazja, by poznać się lepiej, byśmy jako parafia stawali się wspólnotą.
  3. Przypominam, i całym sercem zachęcam, aby zapisywać się na pielgrzymkę do sanktuariów Ziemi Lubelskiej i Podkarpacia. Odwiedzimy Lublin, Zamość, Przemyśl, Kalwarię Pacławską, Leżajsk i Łańcut. Koszt 850 zł. Termin 30.09 – 02.10 (piątek – niedziela). Pokoje dwupokojowe z łazienkami w dobrych hotelach. Szczegółowy program pielgrzymki na naszej stronie internetowej.
  4. 2. Olsztyńska Drużyna Harcerek im. Danuty Siedzikówny „Inki” serdecznie zaprasza wszystkie zainteresowane dziewczynki w wieku od 10 do 12 lat na zbiórkę harcerską, która odbędzie się na plebani w najbliższą sobotę (24.09) o godz. 10.00.
  5. W przyszłą niedzielę (25.09) o godz. 12.30 równolegle dwie msze święte: w naszym kościele i w kaplicy w Skajbotach. W Skajbotach odbędzie się kiermasz charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie (zakup leków i rehabilitację) 16-letnie Oli Ziółkowskiej zam. w Prejłowie.
  6. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego kolejna płyta z Biblią Audio.