26. Niedziela zwykła (25.09.2022)

Słowo, które Bóg dzisiaj do nas skieruje, ostrzega wyraźnie przed pokładaniem nadmiernej ufności w dobrach doczesnych. Owszem, są one ważne, skoro od używania ich zależy cała nasza wieczność. Jednak dobra te nie stanowią naszego celu. Są tylko prowadzącym do niego środkiem. Naszym celem jest życie wieczne, życie w Bogu. Chrystusowe opowiadanie z dzisiejszej ewangelii pragnie nas poruszyć i skłonić do refleksji nad naszym obecnym i przyszłym życiem.

 1. Z całego serca dziękuję Drogim Parafianom za przygotowanie w minioną niedzielę naszej uroczystości odpustowej. Dziękuję za prace porządkowe w świątyni i jej otoczeniu, za piękne i obfite kosze dożynkowe, za bigos, grilla, za wszystkie ciasta; naszej Straży Pożarnej dziękujemy za przywiezienie i rozstawienie namiotów i stołów, a także dzielnej ekipie, która przez całą niedzielę obsługiwała stoiska z ciastami i kiełbaskami. I dziękuję także wszystkim ofiarodawcom. Na ogrzewanie kościoła zebraliśmy blisko 2.000 zł. Pani Eli Stachurskiej bardzo dziękuję za ufundowanie kwiatów do dekoracji ołtarzy.
 2. Dziś o godz. 12.30 równolegle dwie msze święte: w naszym kościele oraz w kaplicy w Skajbotach. Dziś w Skajbotach także kiermasz charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie (zakup leków i rehabilitację) 16-letniej Oli Ziółkowskiej.
 3. W liturgii tego tygodnia:
  • w czwartek (29.09) – święto świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  • w piątek (30.09) – św. Hieronima
  • w sobotę (1.10)  św. Teresy od Dzieciątka Jezus
 4. W najbliższy piątek wyruszamy w pielgrzymce autokarowej do sanktuariów  Ziemi Lubelskiej i Podkarpacia. Wyjazd w piątek nad ranem o godz. 4.30 spod kościoła.  Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapraszamy!
 5. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy na godz. 17.30.
 6. Uwaga kandydaci do bierzmowania! Rozpoczynamy przygotowania do sakramentu bierzmowania. Poprowadzi je ks. Paweł.  W niedzielę za tydzień po mszy świętej o 12.30 pierwsze spotkanie
 7. Zachęcamy do lektury nowych numerów „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.