Pielgrzymka do Sanktuariów Lubelszczyzny i Podkarpacia

DZIEŃ 1.  KLEBARK WIELKI – LUBLIN – ZAMOŚĆ

4.30 – wyjazd do Lublina, po drodze postoje na toaletę i kawę.
10.00 – Spotkanie z przewodnikiem na Placu Zamkowym i zwiedzanie Lublina. Zobaczymy Wzgórze Zamkowe z najstarszymi budowlami: Kaplicą Trójcy Świętej (wejście) i Donżonem. Poznamy tereny dawnej dzielnicy żydowskiej z latarnią pamięci. Przez Bramę Grodzką wejdziemy na wzgórze staromiejskie. Zobaczymy Plac po Farze, Trybunał Koronny, Bramę Krakowską. Przejdziemy także do Archikatedry Lubelskiej.
13.00 – Wspólny obiad
14.00 – 15.30  Przejazd w kierunku Zamościa.
15.30 – 17.30 – Zwiedzanie idealnego miasta na liście UNESCO – fortyfikacje, Rynek Główny z kamieniczkami ormiańskimi, Rynek Solny, Pałac Zamoyskiego z pomnikiem Hetmana i Katedra. Msza święta.
17.3018.00 –  przejazd w kierunku Tomaszowa Lubelskiego (Hotel Ibis Styles) na nocleg i obiadokolację.

DZIEŃ 2. PRZEMYŚL – KALWARIA PACŁAWSKA

7.30 – Śniadanie w hotelu;
8.30 – wykwaterowanie i przejazd do Przemyśla
9.30 spotkanie z przewodnikiem  (ul. 3 Maja 19, przystanek MZK). Zwiedzanie Przemyśla – Polskiego Lwowa, o cudownej architekturze z elementami łacińskimi i grekokatolickimi, często nazywanego małym Rzymem ze względu na piękne położenie na wzgórzach. Zobaczymy zespół staromiejski w Przemyślu, który został uznany za Pomnik Historii.
Będziemy m.in. na najbardziej znanym punkcie widokowym:  wzniesieniu z tajemniczym Kopcem Tatarskim (352 m n.p.m.), według legendy został on usypany przez Tatarów jako mogiła poległego w walce chana; zobaczymy słynny dworzec kolejowy, jako przykład fenomenalniej i eleganckiej architektury austriackiej, bardzo podobny do dworca lwowskiego, Rynek i Kamieniczki z pomnikiem Szwejka; Katedrę łacińską i grekokatolicką, pospacerujemy urokliwymi uliczkami.

Przerwa na kawę i lody we własnym zakresie.

Następnie Przejazd do Kalwarii Pacławskiej – Nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej. To miejsce wyjątkowe, o którym mówią, że Bóg w tylko sobie wiadomy sposób rozlewa błogosławieństwo i ubogaca pątników swoimi łaskami. Zobaczymy zabytkową świątynię,  punkt widokowy, pomnik Jana Pawła II.  Całość kompleksu jest nazywana  Jerozolimą Wschodu.  Msza święta.
Przejazd do Hotelu Accademia w Przemyślu. Obiadokolacja i  nocleg.

DZIEŃ 3. – LEŻAJSK I ŁAŃCUT

7.00 – Śniadanie i wykwaterowanie
8.00 – wyjazd do Leżajska
9.30Msza święta i zwiedzanie Sanktuarium Bernardynów – Bazyliki Matki Boskiej Pocieszenia (Leżajskiej) ze słynnymi organami w klasztornym  XVI-wiecznym zabytkowym kompleksie.
12.00 – wspólny  obiad w Sosnowym Gaju;
14.00 –  16.30 zwiedzanie Łańcuta. Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji. Zamkowe wnętrza zaliczane są do najpiękniejszych w Polsce. Do najstarszych szczęśliwie zachowanych należy: Wielka Sień, Sala pod Stropem oraz Sala pod Zodiakiem. Pochodzą one z lat 40-tych XVII w. ale niestety żadne nie przetrwało do naszych czasów w niezmienionej formie.
17.00 – Wyjazd do Klebarka
23.00 – przyjazd do Klebarka Wielkiego

Cena: 850 zł/osoba

Zawiera:
– koszty przejazdu
– noclegi (pokoje 2-osobowe):
Hotel Ibis Styles w Tomaszowie Lubelskim,
Hotel Accademia w Przemyślu
– 2 śniadania,
– 2 obiady
– 2 obiadokolacje
– bilety wstępu
– usługi przewodników
– ubezpieczenie NNW Signal Iduna
– tour guidy 3 dni – słuchawki do oprowadzania