27. Niedziela zwykła (2.10.2022)

Spotkanie z Chrystusem domaga się od nas wiary. Bo na pierwszy rzut oka nie widzimy tego, z czym nasz Pan do nas przychodzi, i dopiero wówczas, kiedy Mu uwierzymy, przyjmując słowo i Ciało Pańskie, Jego działanie zaczyna się w naszym życiu uwidaczniać. Ale również wtedy, możemy nie dostrzegać Jego samego, Dawcy i Źródła wszelkiego daru. Słowo Boże pragnie dzisiaj ożywić naszą wiarę i ukazać tkwiący w niej dynamizm. Dar, który otrzymaliśmy na chrzcie świętym, domaga się od nas rozwinięcia.

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o 17.30, w niedzielę o 8.30.
  2. Dziś po mszy świętej o 12.30 pierwsze spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  3. Spotkanie dla rodziców pierwszokomunijnych  w przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.30.
  4. W liturgii tego tygodnia:
    • we wtorek (4.10) – św. Franciszka z Asyżu
    • w środę (5.10) – św. Faustyny Kowalskiej
    • w piątek (7.10)  – wspomnienie NMP Różańcowej i pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i relikwii Krzyża Świętego oraz okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
  5. W następną niedzielę (10.10) w ramach Dnia Papieskiego tradycyjna zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, czyli fundusz stypendialny dla młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.
  6. Zachęcamy do lektury nowych numerów „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.