29. Niedziela zwykła (16.10.2023)

Chrystus wzywa nas dzisiaj do wytrwałości w naszych modlitwach. Nie chodzi bynajmniej o to, aby pod wpływem naszych usilnych próśb Bóg zmienił jakby swoje zdanie i dał nam coś, czego nam wcześniej odmawiał. Chodzi raczej o to, byśmy my się zmienili, byśmy poprzez nasze modlitewne spotkania z Panem zaczęli się do Niego upodabniać, wnikając w Jego pragnienia i czyniąc je swoimi własnymi.Prawdziwa modlitwa, ufna i wytrwała, zdolna jest przemienić nasze życie i przynieść nam o niebo więcej, niż na początku oczekiwaliśmy.

 1. Dziś Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – fundusz stypendialny dla młodzieży.
 2. Dziś po mszy świętej o 12.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
  • w poniedziałek (17.10) – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego;
  • we wtorek (18.10) – święto św. Łukasza Ewangelisty,
  • w sobotę (22.10) – wspomnienie św. Jana Pawła II
 4. Nabożeństwa różańcowe codziennie o 17.30, w niedzielę o 8.30. W piątki szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.
 5. W najbliższą sobotę (22.10) planujemy jesienne prace porządkowe na cmentarzu i przy kościele. Wszystkich gorąco zapraszamy do pomocy przy grabieniu liści. Przydadzą się grabie. Kto posiada, proszę zabrać.  Zaczynamy o godz. 9.00.
 6. A w sobotni wieczór po mszy świętej spotkanie „Laboratorium wiary”. Czytamy i rozważamy 1 List św. Piotra Apostoła (rozdziały 3-5).
 7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego: specjalnego wydania o św. s. Faustynie Kowalskiej oraz aktualnego numeru, w którym m.in. o posłudze diakona stałego, a także kolejna płyta z „Biblią Audio”.
 8. Obok Gościa Niedzielnego i przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki na „wypominki” oraz na msze św. za zmarłych. Podobnie jak w latach ubiegłych, proszę zapisać wybrany dzień tygodnia (od poniedziałku do soboty), w którym chcemy, aby odczytane były imiona naszych zmarłych.
 9. I jeszcze smutna informacja. Zmarła pani Teresa Szenk. Pogrzeb jutro o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek…