30. Niedziela zwykła (23.10.2022)

Cała ewangelia pokazuje, że objawiona w Chrystusie miłość otwiera się w sposób szczególny wobec ludzi biednych, pokrzywdzonych, potrzebujących. To do nich należy królestwo Boże, to oni, którzy w ludzkich oczach byli ostatnimi, stają się w obliczu Boga pierwszymi. Wspaniałomyślne postępowanie Boga gorszy tych, którzy uważają siebie za sprawiedliwych. Wymownym przykładem tej prawdy jest Chrystusowa przypowieść, kierująca się zwłaszcza do tych, którzy są zbyt pewni siebie i swojej pozycji.

 1. Bardzo serdecznie dziękuję za pracę przy grabieniu liści na cmentarzu i przy kościele. Cieszę się, że ekipa była tak liczna (blisko 30 osób). Serdeczne podziękowania dla Pana Grzegorza Zapały za poświęcony czas i użyczenie sprzętu: koparki i samochodu.
 2. Dziś dzień misyjny. Po mszy świętej zbiórka do puszek na potrzeby misji.
 3. W piątek (28.10) święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 4. Nabożeństwa różańcowe codziennie o 17.30, w niedzielę o 8.30. W piątki zapraszamy dzieci i młodzież.
 5. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym m.in.:
  • o stanie bezpieczeństwa Polski w kontekście wojny napaści Rosji na Ukrainę
  • w dodatku „Posłaniec Warmiński” sylwetki naszych seminarzystów z Klebarka Wielkiego;
 6. Obok Gościa Niedzielnego są wyłożone kartki na „wypominki” oraz na msze św. za zmarłych. Podobnie jak w latach ubiegłych, proszę zapisać wybrany dzień tygodnia (od poniedziałku do soboty), w którym chcemy, aby odczytane były imiona naszych zmarłych.
 7. W dniach od soboty (29.10) do wtorku (1.11) na naszym cmentarzu będzie prowadzona kwesta na utrzymanie cmentarza. Obok Gościa Niedzielnego jest wyłożona lista dla osób, które chciałyby włączyć w organizację zbiórki.