31. Niedziela zwykła (30.10.2022)

Nawet w największym tłumie Jezus potrafi dostrzec szukającego Go człowieka, na którego nikt inny nie zwróciłby najmniejszej uwagi.
Nic ani nikt nie jest dla Niego bez znaczenia,
bo On przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło.

 1. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w kościele o godz. 9.00 i 11.00. Po mszy św. o godz. 11.00 wyruszymy z Kościoła w procesji na cmentarz, polecając przy kolejnych stacjach naszych zmarłych. Po procesji możliwość pobłogosławienia pomników.
 2. W środę, 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Uroczysta msza święta w intencji naszych zmarłych o godz. 18.00.
  W tym dniu dodatkowa msza święta o godz. 15.00 w Mokinach. Miłosierdziu Bożemu polecimy zmarłych mieszkańców Mokin.
 3. Przez cały listopad msza święta w intencji naszych zmarłych o godz. 18.00.  Przed mszą świętą o 17.45 wypominki i koronka do Bożego Miłosierdzia.
 4. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w ostatnich pracach porządkowych na cmentarzu i przy kościele. Podziękowania dla Pana Grzegorza Zapały za użyczenie swojego sprzętu i fachową pomoc. Na szczególne podziękowania zasługuje pani Gienia Rutkowska. Każdego tygodnia poświęca kilka godzin, troszcząc się o ład i porządek na naszym cmentarzu.
 5. Serdecznie dziękuję także tym naszym parafianom, którzy zaangażowali się w organizację prowadzonej w tych dniach kwesty na stworzenie elektronicznej ewidencję grobów wraz z dokumentacją fotograficzną. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
 6. W tym tygodniu I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. W piątek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź.
 7. W sobotę po mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie Laboratorium wiary. Będziemy rozważać Drugi list św. Piotra Apostoła.
 8. W następną niedzielę po mszy świętej spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 9. Polecam Gościa Niedzielnego ciekawe artykuły o rzeczywistości nieba, czyśćca i piekła i o świętych, którzy najbardziej nas inspirują.
 10. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Adam Czubek. Pogrzeb w środę o godz.12.00.