32. Niedziela zwykła (6.11.2022)

Ponieważ wiara w ludzkie zmartwychwstanie po śmierci pojawiła się w Starym Testamencie dość późno, więc nie wszyscy Żydzi przyjmowali tę prawdę. Do jej przeciwników należeli między innymi saduceusze.
Dzisiejsza ewangelia przedstawia jedną z wysuwanych przez nich trudności. Chrystus wykazuje bezpodstawność ich rozumowania i podaje własny argument na rzecz prawdy o zmartwychwstaniu.

  1. Dziś po mszy świętej o 12.30 spotkanie dla rodziców dzieci I-komunijnych.
  2. Przez cały listopad msza święta w intencji naszych zmarłych o godz. 18.00.  Przed mszą świętą, o 17.45 – wypominki. Dziękuję za Waszą obecność i wspólną modlitwę w intencji naszych zmarłych.
  3. Serdecznie dziękuję naszym parafianom, którzy zaangażowali się w organizację prowadzonej w tych dniach kwesty. Zebraliśmy kwotę 3.700 zł, którą przeznaczymy na wykonanie ewidencji i dokumentacji fotograficznej grobów oraz dalsze prace porządkowania terenu cmentarza. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
  4. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy okres grzewczy. Taca w przyszłą i każdą drugą niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na ogrzewanie świątyni.
  5. W piątek (11.11) Święto Niepodległości. Uroczysta msza święta w intencji naszej Ojczyzny o godz. 17.00. Przed mszą świętą wypominki,
    a po Eucharystii w sali kominkowej naszego seminarium wieczór patriotyczny. Kto może, bardzo proszę zabrać coś dobrego na wspólny stół.
  6. Polecamy Gościa Niedzielnego, w którym m.in. na temat, który dotyczy każdego z nas – różne oblicza samotności. Lawinowo rośnie liczba osób doświadczających braku bliskich wokół siebie. Zachęcamy, aby czas jesiennych długich wieczorów wykorzystywać na wartościową lekturę.