33. Niedziela zwykła (13.11.2022)

To, że Pan jest z nami, pozostaje na razie uchwytne jedynie dla tych, którzy wierzą. Ale wiara mówi nam jednocześnie, że bliska już jest chwila, kiedy wszyscy ujrzą naszego Pana, powracającego w pełni swojej chwały.
Obecne dni kończącego się roku kościelnego każą nam pomyśleć o tej chwili. Wówczas ujawni się również cała prawda o naszym życiu i okaże się, czy potrafiliśmy wykorzystać dany nam czas, czyśmy go nie zmarnowali. Nie jest jeszcze za późno, aby zastanowić się nad sensem naszego dotychczasowego życia. Pan czeka na nas ze swoją miłością, gotów do natychmiastowej pomocy.

  1. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom obchodów Święta Niepodległości. Dziękuję za modlitwę, patriotycznego ducha, wspaniały śpiew, mądre refleksje, pyszne ciasta, patriotyczne dekoracje i prawdziwie rodzinną atmosferę. Dziękuję naszej Straży Pożarnej i harcerkom za piękną oprawę uroczystości. Dziękuję naszym seminarzystom, którzy wzięli na siebie organizację wydarzenia.
  2. Dziś w całej Polsce w ramach akcji Pomoc Kościołowi na Wschodzie, wspieramy Ukrainę, a szczególnie najbardziej poszkodowanych mieszkańców obwodu Charkowskiego.
  3. Przez cały listopad msza święta w intencji naszych zmarłych o godz. 18.00.  Przed mszą świętą, o 17.45 wypominki.
  4. W najbliższą sobotę msza święta w intencji małżeństw i rodzin. Bardzo dziękuję Marzence i Irkowi Zielińskim za pomysł, by raz w miesiącu, w trzecią sobotę miesiąca modlić się w tych ważnych intencjach: za narzeczonych, małżonków, rodziny także te rozbite i w kryzysie. Jak pewnie wiemy, w dolnej części nastawy prawego ołtarza mamy piękną płaskorzeźbę Świętej Rodziny, a powyżej św. Mikołaja. Św. Mikołaj łączy się z tematem rodziny (miał ułatwić zamążpójście trzem córkom zubożałego szlachcica, podrzucając im skrycie pieniądze na posag). Zatem temat rodziny jest w tym ołtarzu jak najbardziej obecny. I tak jak przy ołtarzu Matki Bożej gromadzimy się w każdą środę i pierwsze soboty, by przyzywać Jej wstawiennictwa Matki Bożej, tak w trzecie soboty miesiąca, będziemy przy ołtarzu św. Rodziny i św. Mikołaja  powierzać Świętej Rodzinie sprawy małżeństwa i rodziny
  5. W najbliższą sobotę po mszy świętej spotkanie „Laboratorium wiary”. Rozważymy 3 rozdział Drugiego Listu św. Piotra Apostoła. Podejmiemy także temat objawień prywatnych.
  6. Polecam Gościa Niedzielnego, w którym ostatnia już płyta z cyklu „Biblia Audio”, a poza tym świetne artykuły o patriotyzmie i tożsamości Polaków.