Uroczystość Chrystusa Króla (20.11.2022)

Przez całe swoje życie Jezus unikał tytułów „króla” i „Mesjasza”. Wiedział bowiem, że Jego zwolennicy rozumieją je zbytnio po ludzku, jako rękojmię doczesnej władzy i pomyślności. Kiedy wreszcie podczas męki Chrystus pozwala, by Go tak nazwano, brzmi to jak szyderstwo. Na tle szyderczych głosów zawiedzionych Żydów, odcina się wyznanie dobrego łotra, dające mu udział w Chrystusowym królestwie.

  1. Taca z ubiegłej niedzieli na ogrzewanie naszej świątyni wyniosła blisko 2.700, a ramach akcji „Pomoc Kościołowi na Wschodzie” zebraliśmy na rzecz poszkodowanych w wojnie na Ukrainie 350 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!
  2. W przyszłą niedzielę (27.11) po mszy świętej o 12.30 spotkanie dla bierzmowanych.
  3. W najbliższy piątek (25.11) w naszym Sanktuarium wieczór modlitwy i medytacji Krzyża i Męki Pańskiej. O 17.00 jak zwykle adoracja Najświętszego Sakramentu i relikwii Krzyża Świętego w ciszy, o 18.00 Msza święta. Po mszy od 19.00 do 21.00 rozważanie Męki Pańskiej. Zapraszamy w każdym momencie i w takim wymiarze czasowym, jaki dla nas jest możliwy.
    „Św. s. Faustyna napisała w Dzienniczku: Jezus mi powiedział, że najwięcej Mu się przypodobam przez rozważanie Jego Bolesnej Męki i przez to rozważanie wiele światła spływa na duszę moją. Kto chce się nauczyć prawdziwej pokory, niech rozważa Mękę Jezusa. Kiedy rozważam Mękę Jezusa, to mi przychodzi jasne pojęcie wielu rzeczy, których przed tym zrozumieć nie mogłam” (Dz. 267).
  4. Polecamy nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.