1. Niedziela Adwentu (27.11.2022)

W całych dziejach zbawienia przejawia się pewna smutna prawidłowość: chociaż Bóg wzywa do nawrócenia i pragnie przygotować swój lud na spotkanie z Sobą, to jednak tylko nieliczni słuchają Jego głosu i idą za nim. Również słowa Chrystusa nie odniosły w swoim czasie wielkiego skutku. Dziś kierują się one do nas, a Duch Święty otwiera nasze serca na ich zrozumienie i przyjęcie.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy czas Adwentu. Pani Kasi bardzo dziękuję za wykonanie adwentowej dekoracji. Roraty w środy i soboty o godz. 18.00. Zapraszamy całym rodzinami. Pamiętajmy o lampionach.
 2. W środę uroczystość ku czci świętego Andrzeja Apostoła – patrona Archidiecezji Warmińskiej i jednocześnie ostatnie wypominki oraz msza święta za naszych zmarłych. Zapraszam na godz. 18.00.
 3. W najbliższym tygodniu przypada I-szy czwartek, I-szy piątek I-sza sobota miesiąca.
  • w czwartek msza święta w intencji powołań,
  • w piątek – Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta od godz. 17.00.
  • w sobotę – wspólny różaniec o godz. 17.30.
 4. W najbliższą sobotę także „Laboratorium wiary”. Rozpoczynamy lekturę Pierwszego Listu św. Jana Apostoła.
 5. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym ilustrowany kalendarz ścienny na rok 2023.