3. Niedziela Adwentu (11.12.2022)

Słowo Boże, a także modlitwy mszalne z dzisiejszej niedzieli zwracają nam uwagę na radość chrześcijańskiego oczekiwania.Radość chrześcijańska, co wydaje się paradoksem, przejawia się często w chwilach trudnych, kiedy po ludzku biorąc wszystko skłania raczej do przygnębienia i opuszczenia rąk. Właśnie wtedy staje się bowiem jasne, że nasza radość jest darem pochodzącym od Boga i przewyższającym nasze rachuby i oczekiwania. Żeby to odkryć i zrozumieć trzeba wyjść na pustynię.
Rekolekcje, które dziś rozpoczynamy, mogą być właśnie takim wyjściem na pustynię, by pełniej uświadomić sobie, ku czemu zdążamy i czego oczekujemy w tym i w przyszłym życiu.

  1. Rekolekcje adwentowe, które dziś rozpoczęliśmy potrwają do wtorku. Msza święta z nauką rekolekcyjną o godz. 18.00. Spowiedź od 17.30. Ofiary, które w poniedziałek i wtorek złożymy na tacę będą wyrazem naszej wdzięczności ks. Rekolekcjoniście.
  2. Dziś po mszy świętej o 12.30 spotkanie dla bierzmowanych. Natomiast za tydzień spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  3. Zapraszamy na roraty – środa i sobota, godz. 18.00.
  4. W najbliższą sobotę (tak jak w każdą 3. sobotę miesiąca) msza święta w intencji rodzin i małżeństw. Po mszy świętej spotkanie „Laboratorium wiary”. Czytamy i rozważamy Pierwszy List św. Jana Apostoła (rozdz. 3-5).
  5. Zachęcamy do udziału w III. Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Rodzinna Pocztówka Muzyczna”, organizowanym przez naszą szkołę. Szczegóły na stronach internetowych parafii i szkoły.
  6. W zakrystii są do nabycia opłatki i świece wigilijne (małe w cenie 10 zł, duże – 20 zł). W ten sposób wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.