4. Niedziela Adwentu (18.12.2022)

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia wkraczają w ostatnią fazę: ubieranie choinki, poszukiwanie prezentów, porządki, wypieki, przygotowanie świątecznych potraw, no i przede wszystkim przygotowanie duchowe, niewidoczne dla oka. Bo przecież dziwnie byłoby obchodzić Boże Narodzenia bez Jezusa Chrystusa. Zły duch próbuje sprowadzić te święta do jakiejś fikcji, tradycji, zwyczaju. Dziś w ostatnią niedzielę Adwentu prośmy, żeby to nie były święta telewizora i stołu. Abyśmy rzeczywiście spotkali się z żywym Bogiem i aby Jezus narodził się na nowo w naszej pokorze, w naszej prawdzie, w naszym zaufaniu Jego planom.

  1. Wszystkim kochanym Paniom, które zatroszczyły się o plebanijny stół w czasie rekolekcji bardzo, bardzo dziękuję.
  2. Dziękuję także za wszystkie ofiary przekazywane na rzecz parafii. W minioną niedzielę na ogrzewanie kościoła zebraliśmy 2 800 zł. Dziękuję także za wszystkie wpłaty na konto parafii.
  3. Dziś po mszy świętej o 12.30 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  4. Zapraszamy na ostatnie roraty: w środę o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 8.00.
  5. W środę po mszy świętej spotkanie Rady Parafialnej.
  6. Przed nami święta. W czwartek po mszy świętej ustawianie żłóbka i wieszanie ozdób choinkowych. Zapraszamy do pomocy po wieczornej mszy świętej.
  7. Bardzo proszę zgłaszać osoby chore i w podeszłym wieku, które chciałyby przed świętami skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć komunię świętą. Odwiedziny chorych w piątek.
  8. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Rano msza św. roratnia o godz. 8.00. Po zmierzchu zasiądziemy do Wigilii. Pamiętajmy o samotnych. Zatroszczmy się o religijną oprawę: odczytanie Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, modlitwa za rodzinę, łamanie się opłatkiem, wspólne kolędowanie. O 24.00 zapraszamy na pasterkę.
  9. W niedzielę pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia. W ciągu dnia msze święte o godz. 11.00 i 12.30 (nie będzie mszy św. o godz. 9.00).
  10. Zachęcamy do udziału w III. Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Rodzinna Pocztówka Muzyczna”, organizowanym przez naszą szkołę. Szczegóły na stronach internetowych parafii i szkoły. W zakrystii są jeszcze opłatki i świece wigilijne, a na półce nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.