Uroczystość Narodzenia Pańskiego (25.12.2023)

Chrystus narodził się w nocy i jako pierwsi spotkali Go wówczas Ci, którzy nie byli pogrążeni we śnie, lecz czuwali. Przychodząc na „pasterkę”, pragniemy wczuć się w ducha betlejemskich pasterzy. Gdy miasto było uśpione, oni trwali na czuwaniu.
Słowo Boże usłyszane pośród nocy napełniło ich zdumieniem. „Cóż to — myśleli sobie może — Zbawiciel świata miałby być nieporadnym, płaczącym z zimna niemowlęciem?” A jednak poszli za głosem słowa, zobaczyli i uwierzyli. My również usłyszymy słowo Boże. A potem Chrystus przyjdzie do nas pod niepozornymi znakami chleba i wina. Rozpoznajmy Go i przyjmij. Niech zmienia nasze życie.

 1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli w przygotowanie naszej świątyni na święta: za wysprzątanie kościoła, ustawienie szopki, przywiezienie, obsadzenie i dekorację choinek, za piękne kwiaty i stroiki.
 2. W pierwszy dzień Świąt msze święte o godz. 11.00 i 12.30. W drugi dzień świąt – święto św. Szczepana msze święte, jak w każdą niedzielę: o godz. 9.00. 11.00. 12.30.
 3. Od wtorku rozpoczynamy kolędę. Plan „kolędy” na najbliższy tydzień
  • 27.12 (wtorek) – Silice nr 33-48,  1-16B oraz (od godz. 16.00)
  • 28.12 (środa) – Silice, od nr 18 do końca (od godz. 16.00)
  • 29.12 (czwartek) – Mokiny (od godz. 10.00)
   W czasie kolędy (wtorek, środę i czwartek) msza święta  o godz. 8.00.
 4. W sobotę (31.12) o godz. 18.00 msza święta dziękczynna za wszelkie łaski kończącego się 2022 r. W nocy od godz. 23.00 do 1.00 dla chętnych adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy seminaryjnej. Zapraszamy!
 5. W przyszłą niedzielę (1.01) Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte jak w każdą niedzielę (także o godz. 9.00).
 6. W poszerzonym świąteczno-noworocznym numerze „Gościa Niedzielnego”. polecam wzruszającą rozmowę o tym, jak polskie orionistki pomagają młodym matkom w zrujnowanym Charkowie. Podwójnym numer o powiększonej objętości w cenie 15 zł.