Świętej Bożej Rodzicielki (1.01.2023)

Przyszliśmy dzisiaj na Mszę świętą, aby w tym pierwszym dniu nowego roku nie zabrakło nam spotkania z Bogiem. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że życzenia, które sobie nawzajem składamy, tylko wtedy mogą stać się skuteczne, jeśli wyrazimy je również w formie modlitwy. Bo wszelkie dobro, którego oczekujemy, pochodzi ostatecznie od Boga i jedynie On może sprawić, by nadchodzący rok był nie tylko nowy, ale i lepszy.
Obchodzimy dzisiaj uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. To właśnie za pośrednictwem Maryi Bóg stał się człowiekiem; to Ona wydała na świat naszego Pana i Zbawcę. Przekazując nam Syna Bożego, przekazuje nam jednocześnie udział we wszystkich Jego darach. Dlatego u progu nowego roku zwracamy się do Matki Bożej, prosząc Ją, aby nauczyła nas otworzyć się na słowo Boże i przyjąć je czystym i wdzięcznym sercem. Od tego zależy wszelka nasza pomyślność.

 1. W piątek (6.01) Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte według porządku niedzielnego o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. O godz. 16.00 w sali kominkowej rozpocznie się nasz parafialny „Wieczór Kolęd”. Zapraszamy!
 2. Plan „kolędy” na najbliższy tydzień:
  – 2.01 (poniedziałek) – Skajboty – wieś (od strony lewej, od nr 31
  – 3.01 (wtorek) – Skajboty – kolonia strona lewa (płn-zach.)
  – 4.01 (środa) – Skajboty – kolonia strona prawa (płd-wsch.)
  – 5.01 (czwartek) – Patryki dawny PGR (od 14.00) oraz „Kazimierzowo” (od 16.00)
  – 7.01 (sobota) – Patryki – kolonia (od 11.00)
  – 8.01 (niedziela) – Patryki – wieś (od 14.00)

  Bardzo proszę o pomoc w dotarciu do parafian zamieszkujących na koloniach. Msza święta w czasie kolędy od poniedziałku do soboty o godz. 8.00.
 3. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w następną niedzielę (8.01) po mszy świętej o godz. 12.30
 4. Taca w przyszłą niedzielę na ogrzewanie kościoła.
 5. Przypominamy, że w każdą drugą niedzielę miesiąca msza święta o godz. 11.00 jest sprawowana w intencji ojczyzny.