Uroczystość Objawienia Pańskiego (6.01.2023)

Dzisiejsza uroczystość znana jest powszechnie pod ludową nazwą Święta Trzech Króli. Ale nazwa ta nie mówi nam nic o istocie święta. Wyraża ją pełniej używane w liturgii określenie: uroczystość Objawienia Pańskiego. Chodzi o objawienie się Pana Jezusa nie tylko wobec narodu wybranego, który oczekiwał Go od wieków, lecz o objawienie wobec pogan, którzy wcześniej nic o Chrystusie nie słyszeli, a jednak w decydującej chwili zdołali Go rozpoznać. Pierwszymi przedstawicielami pogan, z których później wyrosło cale chrześcijaństwo, są właśnie mędrcy, przybyli do Betlejem z odległej krainy. Podziwiamy ich wiarę i wytrwałość w długiej wędrówce ku nieznanemu przecież celowi. Wreszcie pewnej nocy dotarli do celu swojej wędrówki. Przeżyli Boże Narodzenie.
Prośmy Pana o oczyszczenie naszych serc, aby mogła w nas zajaśnieć wielka tajemnica wiary, objawiająca się w każdej Mszy świętej.

1. Dziś msze święte o godz. 9.00 11.00 i 12.30. Przy wyjściu z kościoła ofiarą do puszki można wesprzeć dzieło misji.

2. O godz. 16.00 w seminarium w sali kominkowej rozpocznie się nasz parafialny „Wieczór Kolęd”. Zapraszamy!

3. Mieszkańcom Skajbot, których odwiedziłem w tym tygodniu bardzo dziękuję za pomoc w organizacji kolędy i bardzo życzliwe przyjęcie. Plan „kolędy” na najbliższe dni:
7.01 (sobota) – Patryki – kolonia (od 11.00)
8.01 (niedziela) – Patryki – wieś (od 14.00)
9.01 (pon) – Klebark Mały – strona prawa (nr 3-12 D) (od 16.00)
10.01 (wtorek) – Klebark Mały – strona prawa (14 do 21L) (od 16.00)
11.01 (środa) – Klebark Mały – strona lewa (nr 2C-23A) (od 16.00)
W czasie kolędy msza święta w tygodniu o godz. 8.00.

4. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w najbliższą niedzielę (8.01) po mszy świętej o godz. 12.30.

5. Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Od tego numeru cena „Gościa Niedzielnego” 10 zł.