4. Niedziela zwykła (29.01.2023)

Chrystus, który przygotował dla nas ucztę i zaprasza wszystkich
do swojego stołu, nazywa nas błogosławionymi.
„Błogosławieni, którzy zostali wezwani na ucztę Baranka”.
Słowo Pańskie wskazuje nam jeszcze bliżej,
kto zasługuje sobie na Boże błogosławieństwo.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca:
    • w czwartek (2.02) – święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Przynosimy do świątyni gromnice. To także święto patronalne wszystkich osób konsekrowanych, które w tym dniu wspieramy modlitwą i naszymi ofiarami.
    • w piątek – wspominamy św. Błażeja, patrona chorych na gardło. Po mszy świętej specjalne błogosławieństwo. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00.
    • w sobotę wspólny różaniec o godz. 17.30.
  2. W sobotę o 9.00 rozbieranie choinek i żłóbka. O 11.00 sprzątanie kościoła. Kto może, zapraszamy do pomocy.
  3. W sobotę po mszy świętej spotkanie wspólnoty żeńskiej. Temat spotkania: „Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy…” (Łk 17,6)
  4. Za tydzień po każdej mszy świętej wolontariusze będą zbierać na najdroższy lek świata dla małej olsztynianki KINGI RYDZ chorej na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Brakuje jeszcze ok. 6 milionów. Prosimy o wparcie.
  5. W następną niedzielę rozpoczyna się VI. Tydzień Małżeństwa. Szczegółowe informacje na stronie naszej parafii i na Facebooku.
  6. Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do lektury!