5 Niedziela zwykła (5.02.2023)

Czy wiara w Chrystusa rzeczywiście rozświetla nasze życie?
Ewangelia mówi nam, jak bardzo świat potrzebuje naszego chrześcijańskiego świadectwa.

 1. Dziś po każdej mszy świętej wolontariusze zbierają na leczenie małej olsztynianki KINGI RYDZ chorej na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Brakuje jeszcze ok. 6 milionów. Prosimy o wparcie.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Paniom i Panom za sprawną akcję rozbierania choinek, żłóbka i sprzątania kościoła.
 3. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca taca na ogrzewanie Kościoła.
 4. W sobotę wspomnienie NMP z Lourdes. W tym dniu msza święta o godz. 10.00. Osoby chore i w podeszłym wieku będą mogły przyjąć sakrament chorych. Zatroszczmy się o naszych seniorów i chorych, aby mogli w tym dniu uczestniczyć we mszy świętej.
 5. Dziś rozpoczyna się Tydzień Małżeństwa. Zachęcam wszystkich małżonków do skorzystania z bogatej oferty duchowej, kulturalnej, edukacyjnej. Jeszcze dziś w Kościele Akademickim w Kortowie po mszy świętej o godz. 14.00  konferencja Ewelina i Kamila Chełstowskich. (Pani Ewelina jest autorką projektu „Klub Urzekającej” oraz aplikacji „Urzekająca”)
 6. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.30 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych oraz dla bierzmowanych.
 7. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, w którym szereg ciekawych tekstów, m.in.:
  • o nowej książce: „Czym jest chrześcijaństwo? Duchowy prawie-testament”. To zbiór tekstów Benedykta XVI napisanych już po jego rezygnacji, świadectwo tego, jak ten wybitny teolog, który został papieżem, postrzegał Kościół i stojące przed nim wyzwania, a także własne powołanie.
  • o nowych formach życia radami ewangelicznymi