6. Niedziela zwykła (12.02.2023)

Wolność, jak pisał o niej kiedyś ks. Józef Tischner, jest nieszczęsnym darem.
Nie chodzi o to, by od niej uciekać albo żeby jej się bać.
Może bardziej o to, by z wolności robić dobry użytek,
aby jej nie wywyższać ponad wszystko.
Bardziej o to, by pamiętać, że łączy się z nią możliwość złego wyboru.

  1. Dziś po mszy świętej o godz. 12.30 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych oraz dla bierzmowanych.
  2. W najbliższą sobotę w ramach Tygodnia Małżeństwa w naszym kościele msza święta w intencji małżeństw i rodzin o godz. 10.00. Po mszy świętej konferencja o. Adama Szustaka na temat: „Jak rozmawiać z nastolatkiem o wierze?”
  3. Za tydzień po mszach świętych zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii.
  4. W Katolickim Zespole Edukacyjnym św. Rodziny rozpoczął się nabór na rok szkolny 2023/2024 do: Katolickiej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Przedszkola św. Rodziny przy parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka oraz do Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego przy Parafii NSPJ w Olsztynie. Zaproszenie skierowane jest do dzieci i młodzieży, która chciałaby uczyć się i wzrastać w środowisku promującym chrześcijańskie wartości. Więcej informacji na plakacie i na stronach internetowych obu szkół.
  5. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego szczególnie polecam bardzo ciekawy wywiad z ks. bp Edwardem Dajczakiem na temat depresji, posługi biskupiej i duszpasterstwa.