7. Niedziela zwykła (18.02.2023)

Bóg, który jest miłością, wzywa nas dzisiaj do miłowania naszych nieprzyjaciół. Nie ma chyba rzeczy, która byłaby bardziej trudna, a jednocześnie bardziej konieczna. Bo któż potrzebuje miłości, jeśli nie ten, komu jej brakuje? Nakaz miłości bliźniego znajdujemy w wielu religiach i systemach filozoficzno-etycznych, jednak miłość nieprzyjaciela głosi tylko chrześcijaństwo. Chrystus stawia to przykazanie na szczycie swej etycznej nauki. Chrześcijaninem jest więc dopiero ten, kto potrafi miłować nawet nieprzyjaciół.

 1. Dziś po mszach świętych zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii.
 2. Dziś o godz. 15.00 w naszym kościele Koncert Laureatów III Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Rodzinna Pocztówka Muzyczna”. Serdecznie zapraszamy!
 3. Spotkanie organizacyjne w sprawie uroczystości I Komunii odbędzie się w naszej szkole w najbliższy wtorek (21.02) o godz. 15.30 – sala nr 11.
 4. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msza święta w Środę Popielcową o godz. 18.00. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  • Droga Krzyżowa – w piątki o 17.30.
  • Gorzkie Żale – w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00
 5. W sobotę spotkanie „Laboratorium wiary”. Będziemy rozważać pierwsze 3 rozdziały Ewangelii wg św. Jana.
 6. Przypominamy, że w Katolickim Zespole Edukacyjnym św. Rodziny rozpoczął się nabór na rok szkolny 2023/2024: Szkoła Podstawowa przy parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka oraz Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego przy Parafii NSPJ w Olsztynie.
 7. Parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka w terminie 17-25 kwietnia organizuje pielgrzymkę do Libanu szlakiem św. Szarbela. Zapisy i program u ks. proboszcza Andrzeja Pluty.
 8. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in. o depresji, która atakuje coraz częściej i coraz młodsze osoby;