1. Niedziela Wielkiego Postu (26.02.2023)

Od ostatniej środy rozbrzmiewa w Kościele Chrystusowe wołanie: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Rozpoczęliśmy czterdziestodniowe przygotowanie do obchodów największego święta naszej wiary – Zmartwychwstania Pańskiego. Aby te święta przeżywać głębiej podejmujemy kolejny wysiłek nawrócenia. Czy na mojej życiowej drodze poruszam się w dobrym kierunku? Czy muszę się coś zmienić, „nawrócić” na właściwy kierunek. Dziś razem z Jezusem wybieramy się na pustynię naszego serca, aby przemyśleć swoje życie, życiowe dążenia, by iść we właściwym kierunku.

 1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  • Droga Krzyżowa – w piątki o 17.30.
  • Gorzkie Żale – w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00.
 2. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania:
  • wspólnota męska – czwartek, godz. 20.00.
  • wspólnota żeńska – piątek, po mszy świętej ok. 18.30. Temat: „Czym jest dla mnie post?”.
 3. W olsztyńskich kinach „Helios” i „Multikino” można obejrzeć  film „Opiekun”. Borykający się z kryzysem małżeńskim dziennikarz dostaje polecenie, by zająć się współczesnymi historiami ludzi, w których życie w cudowny sposób wkroczył św. Józef. Film oparty na faktach.
 4. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” szczególnie polecam:
  • pierwsze z serii siedmiu rozważań o uczynkach miłosiernych względem duszy;
  • bardzo wzruszający tekst ks. Andrzeja Preussa (chorego na stwardnienie zanikowe boczne), który opowiada o trudnej miłości do krzyża i o dojrzewaniu do śmierci.