3. Niedziela Wielkiego Postu

Kiedy Chrystus poprosił Samarytankę o wodę ze studni, ta zdziwiła się, znając podejście Żydów do Samarytan. W owej prośbie zawarta jest bardzo ważna reguła pedagogiczna: zasada przełamywania uprzedzeń i stereotypów. W wielu rozmowach da się zauważyć całą „listę niechęci i awersji”, które uniemożliwiają normalną rozmowę. Wiedział o tym doskonale Jezus i dlatego rozpoczął rozmowę od przełamywania tych uprzedzeń, dzięki czemu Samarytanka odwzajemniła się tą samą postawą – pokonywania niechęci. Jakże wiele problemów rodzinnych, zawodowych oraz osobistych można byłoby zlikwidować, gdyby człowiek chciał zerwać z szufladkowaniem bliźniego. Trzeba pamiętać, że stereotypy są przejawem zamkniętego myślenia, które nie podlega weryfikacji. Stąd też warto z nimi walczyć, ponieważ utrudniają budowanie dojrzałych relacji osobowych.

 1. Dziś po mszy świętej o 12.30 – spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Sakrament bierzmowania w naszej parafii 12 maja.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  • Gorzkie Żale – w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00.
  • Droga Krzyżowa – w piątki o 17.30. Od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W tym tygodniu spotkania:
  • wspólnota męska – czwartek, godz. 20.00;
  • wspólnota żeńska – sobota, godz. 18.30 (po mszy).
 4. W sobotę (tak jak w każdą trzecią sobotę miesiąca) msza święta w intencji małżeństw i rodzin o godz. 18.00. Zapraszamy do modlitwy w tej ważnej intencji.
 5. Ogłoszenie dla miłośników wojska. W najbliższy piątek i sobotę w Olsztynie moc atrakcji. W kompleksie koszarowym przy ul. Saperskiej 1 będzie można zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt wojskowy, m.in.” armatohaubice: „K9” i „Krab”, czołgi: „K2” i „Leopard”, transporter opancerzony „Rosomak”, wielozadaniowy śmigłowiec „Black Hawk”. A ponadto pokazy wyszkolenia żołnierzy, musztry, sztuk walki. Przez cały dzień będzie czynna bezpłatna strzelnica, będzie też wojskowa grochówka z pieczonym na miejscu żołnierskim chlebem.
 6. W następną sobotę (25.03) o godz. 15.00 w Multikinie organizujemy pokaz filmu: „Opiekun”. Zapisy u mnie lub u pani Agnieszki Miłaszewicz. Cena biletu 14 zł.
 7. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego”, w naszej wkładce, m.in.: wywiad z naszymi parafianami o naszej parafii i sanktuarium, a także wywiad z ks. Radkiem o harcerstwie i nowej grze planszowej.