4. Niedziela Wielkiego Postu (19.03.2023)

Bóg patrzy inaczej niż człowiek. Nie zatrzymuje się na tym, co widoczne dla oczu, ale widzi ludzkie wnętrze, ludzkie serce. W końcu Bóg przywraca wzrok temu, który nie widział od urodzenia, stwarza go na nowo dla Światła. Okazuje się jednak, że można mając oczy, niczego nie dostrzegać. Początkiem nawrócenia, do którego jesteśmy wezwani jest stanięcie w prawdzie. Niech udział w tej Eucharystii pomoże nam spojrzeć na nas i na nasze życie oczami Boga.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  • Gorzkie Żale – w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00.
  • Droga Krzyżowa – w piątki. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 po drodze wokół kościoła.
 2. W najbliższy piątek odbędzie się także Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie Mszą świętą o godzinie 21:00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie.
 3. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i dzień patronalny Dzieła Duchowej Adopcji. Duchowa Adopcja to modlitwa w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Osoba podejmująca Duchową Adopcję przez dziewięć miesięcy ogarnia modlitwą dziecko i jego rodziców, prosząc Boga o szczęśliwe jego narodzenie. W ten sposób staje się duchowym rodzicem tego dziecka. Na modlitwę Duchowej Adopcji składa się jeden dziesiątek Różańca Świętego i specjalna krótka modlitwa. Na mszy świętej o godz. 18.00 będzie można podjąć lub odnowić zobowiązanie takiej modlitwy.
 4. Uwaga! W poniedziałek nie będzie Eucharystii. Natomiast we wtorek msza święta w kaplicy seminaryjnej o godz. 19.15.
 5. Jeszcze dziś w zakrystii lub u pani Agnieszki Miłaszewicz można się zapisać na film o świętym Józefie, pt. „Opiekun”. Pokaz w najbliższą sobotę (25.03) o godz. 15.00 w Multikinie.
 6. Trwa zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego. Serdecznie dziękujemy organizatorom zbiórki i wszystkim darczyńcom!
 7. Rozpoczęliśmy remont naszych organów. Pierwszy etap to prace konserwatorsko-restauratorskie przy zasilaniu powietrznym, m.in.: czyszczenie i impregnacja elementów drewnianych oraz wykonanie nowego oskórowania miecha, renowacja kanału powietrznego pomiędzy miechem i wiatrownicami, regulacja ciśnienia, a także malowanie ścian i wykonanie oświetlenia na schodach i w przestrzeni za organami.
 8. Zachęcamy do lektury nowych numerów „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.