5. Niedziela Wielkiego Postu (26.03.2023)

W dzisiejszej Ewangelii szczególnie przemawia do wyobraźni fakt,
że Jezus nad grobem Łazarza zapłakał. Już ojcowie Kościoła zastanawiali się, co znaczy ten płacz Jezusa, skoro On prze­cież wiedział, że za chwilę Łazarza wskrzesi. Jezus zapłakał nie tyle nad fizyczną śmiercią swojego przyjaciela, którego zresztą zaraz przywrócił do życia. Jezus zapłakał  nad duchową śmiercią człowieka. Bo zdecydowanie większym nieszczęściem człowieka jest to, że może on zapomnieć o życiu wiecznym. Może zapomnieć na dzień, na kilka dni, tygodni, lat, a nawet na całe życie. I to jest właśnie największa tragedia, tragedia śmierci duchowej, kiedy odchodzimy od Boga.

 1. Dziś po mszy świętej o 12.30 – spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 2. W najbliższy piątek (31 marca) w naszym sanktuarium Wielkopostny Dzień Stacyjny.  
  • 8.00 – 17.30 – Adoracja  Najświętszego Sakramentu
  • 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i „Gorzkie żale”
  • 17.30 – Droga krzyżowa
  • 18.00 – Eucharystia.
 3. W sobotę (1.02) pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na wspólny różaniec przed Eucharystią o 17.30, a w niedzielę ze Wspólnotą Żywego Różańca o 8.30.
 4. Trwa tradycyjna zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom!
 5. Za tydzień, Niedzielą Palmową rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje, które wygłosi ks. Paweł Jakubowski – ojciec duchowny naszych seminarzystów.
 6. Zachęcamy do lektury nowych numerów „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” oraz „Gościa Extra” poświęconego relikwiom Męki Pańskiej. Natomiast w Gościu Niedzielnym, m.in. odpowiedź na pytanie: Dlaczego otruto ks. Franciszka Blachnickiego i jaki wpływ na beatyfikację będą miały ustalenia dotyczące jego śmierci?
 7. I jeszcze gratulacje dla ks. Radka, który 11 marca pomyślnie zakończył próbę harcmistrzowską i uzyskał najwyższy stopień harcerski – stopień harcmistrza. Księdzu Radkowi życzymy Bożego błogosławieństwa na drodze służby Bogu i ojczyźnie, szczególnie
  w dziele wychowania młodego pokolenia.