Niedziela Miłosierdzia Bożego (16.04.2023)

„Córko moja, mów światu całemu o niepojętym miłosierdziu moim. Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym (…) wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii Św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar.(…) Niech się nie lęka zbliżyć do mnie żadna dusza, choćby grzechy jej były jak szkarłat. Miłosierdzie moje jest tak wielkie, że przez całą wieczność nie zgłębi go żaden umysł, ani ludzki, ani anielski. (…) Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego”. (Dzienniczek)

  1. Dzisiejszą Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas, m.in.: na hospicjum dla dorosłych, hospicjum dla dzieci, rodzinne Domy Dziecka. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!
  2. Zaraz po mszy świętej zapraszam na prelekcję p. Michała Porębskiego – organmistrza, który opowie o naszym instrumencie organowym i prowadzonych pracach konserwatorskich i organmistrzowskich.
  3. Dziś o 15.00, w godzinie Miłosierdzia Bożego wystawienie Najświętszego Sakramentu. W tym szczególnym czasie łaski zapraszam na wspólną modlitwę.
  4. W sobotę (22.04) spotkanie Laboratorium wiary. Będziemy rozważać Ewangelię wg św. Jana (rozdziały 5-8).
  5. W następną niedzielę (23.04) po mszy świętej o 12.30 równolegle spotkania: dla dzieci pierwszokomunijnych oraz bierzmowanych.
  6. Polecam nowe numery „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa Niedzielnego”.  W „Gościu Niedzielnym” m.in.:
    • o tym, jak rozmawiać z niewierzącymi,
    • o fali samobójstw wśród dzieci.