3. Niedziela Wielkanocna (23.04.2023)

Kleofas i drugi uczeń (Łukasz) uciekają od wspólnoty, w której byli trzy lata. Zawarli przyjaźnie, zżyli się wzajemnie, mieli wspólna misję. Tworzyli rodzinę. Po śmierci Chrystusa wszystko się rozpada. Katastrofa. Każdy odchodzi w swoją stronę. W chwili wielkiej porażki pragnie się uciec od miejsca, które ją przypomina, chce się zmienić otoczenie, by móc zapomnieć, by ukoić ból i rozgoryczenie. Zatem uciekają z miejsc zawiedzionych nadziei. Schodzą z Bożej drogi. I do takich ludzi przychodzi Jezus. Do takich totalnie załamanych, pozbawionych nadziei. Musi być noc ciemna, musi Ci zbankrutować Twoja skrzywiona, nieprawdziwa wizja świata, Boga, sąsiada, Ojca, drugiego człowieka.
Nie wiem, czy już miałeś swoja drogę do Emaus, czy to jeszcze przed Tobą. Prawdopodobnie i już miałeś i to jeszcze przed Tobą. Bo ten proces dojrzewania w wierze, przechodzenia od religijności do wary, od dewocji do żywej relacji z Bogiem to zadanie na całe życie. I warto pamiętać, że oczy się otwierają gdy czytamy słowo i uczestnicy w Eucharystii.

 1. Dzisiejszą Niedzielą kończymy w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas!
 2. Po mszy świętej o 12.30 dwa spotkania:
  • dla bierzmowanych z ks. Pawłem
  • dla dzieci pierwszokomunijnych z p. Ewą.
 3. W liturgii tego tygodnia:
  • poniedziałek (24.03) – uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski
  • wtorek (25.03) – święto św. Marka
  • sobota (29.04) święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.
 4. Zapraszamy na spotkania w tygodniu:
  • wspólnota męska – czwartek o godz. 20.00
  • wspólnota żeńska „Filiae Regis” – piątek po mszy świętej. Temat spotkania: „Spocznij jedynie w Bogu, bo od Niego przychodzi moje ocalenie” (Ps 62,1).