5. Niedziela Wielkanocna (7.05.2023)

Życie jest pełne niespodzianek. Nie da się wszystkiego przewidzieć ani zaplanować. Wydarzenia, takie jak śmierć bliskich, kalectwo, choroba, kradzież, nienawiść otoczenia, uśmiech szczęścia, wygrana dużych pieniędzy, w ciągu godziny potrafią przekładać zwrotnice i decydują o zupełnie innej drodze życia, niż była planowana. Trzeba się z tym liczyć. To wymaga nie tylko dobrej znajomości praw życia i układów, z jakimi mamy do czynienia. To wymaga kontaktu z mądrym człowiekiem dysponującym doświadczeniem. On w takich decydujących momentach jest skarbem. Nie jest łatwo znaleźć takiego człowieka, dlatego Jezus w Ewangelii sygnalizuje, że On jest drogą, prawdą i życiem. Wskazał też konkretne rozwiązanie zawarte w słowach: „Pójdź za Mną”. On sam pragnie być tym mądrym doradcą i w krytycznym momencie chce, aby Mu zawierzono.

  1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe. W tygodniu o 17.30, w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00.
  2. Jutro (8.05) uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  3. W najbliższy piątek (12.05) msza święta o godz. 16.00, w czasie której ks. bp Janusz Ostrowski udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Wszystkich zapraszam do udziału w tej uroczystości i do modlitwy za naszą młodzież. Dziś po mszy świętej o godz. 12.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  4. W sobotę  (13.05) po mszy świętej spotkanie „Laboratorium wiary”. Pani prof. Aleksandra Nalewaj wprowadzi nas w lekturę kolejnych rozdziałów Ewangelii wg św. Jana.
  5. W przyszłą niedzielę, po mszy świętej o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych.
  6. Polecam nowy numer „Gościa Niedzielnego”.