6. Niedziela Wielkanocna (14.05.2023)

Święty Piotr pisze ważne słowa: „Chrystusa miejcie w sercach za Świętego i bądźcie zawsze gotowi do obrony wobec każdego, kto domaga się od was uzasadnienia tej nadziei, która w was jest”.
Dziś niewielu ludzi jest gotowych do obrony wartości swego serca. Tymczasem w ewangelicznej szkole trzeba doskonalić sztukę obrony skarbu naszej wiary. To jest podobnie jak na ringu. Trzeba umieć się bronić. Ten, kto tego nie potrafi, padnie od pierwszego uderzenia przeciwnika. Dotykamy zapomnianej umiejętności głęboko wpisanej w Ewangelię. Jezus był wielokrotnie atakowany i za każdym razem umiał się obronić. W Ewangelii trzeba to odczytać i w swoim życiu opanować tę sztukę.

 1. Serdecznie dziękuję organizatorom zbiórki i wszystkim ofiarodawcom za ufundowanie kwiatów upiększających otoczenie naszej świątyni.
 2. Za nami uroczystość bierzmowania. Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w organizacji uroczystości: za wysprzątanie kościoła, za pyszne ciasta, naszej scholi za piękny śpiew, p. Ewie i ks. Pawłowi za przygotowanie młodzieży oraz za wsparcie organizacyjne.
 3. Dziś po mszy świętej o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych.
 4. W najbliższym tygodniu:
  • codziennie nabożeństwa majowe o godz. 17.30
  • w środę po mszy świętej zapraszamy na wspólne oglądanie serialu biblijnego „The Chosen” (dwa pierwsze odcinki).
  • w sobotę (jak w każdą 3-cią sobotę miesiąca) msza święta w intencji małżeństw i rodzin,
  • w sobotę po mszy świętej spotkanie wspólnoty żeńskiej: „Jak naśladować Jezusa w codzienności?”
 5. Polecam nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 6. Z okazji dnia dziecka w niedzielę 4.06 organizujemy dla dzieci z klas I-IV wycieczkę do Warszawy. W programie zabawy i zwiedzanie stolicy. Wszystkie koszty (podróż, wyżywienie)  pokrywa Kancelaria Premiera. Zapisy u mnie lub u p. Ewy Napiórkowskiej.
 7. W terminie 3-4 czerwca odbędzie się 27. Spotkania Młodych w Lednicy. Szczegółowe informacje na plakacie poniżej.
 8. Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Szczególnie polecam teksty: Franciszka Kucharczaka o pokucie oraz Jacka Dziedziny o „Kościele marzeń” – sprawozdanie z konferencji w Londynie, w której uczestniczyło 6 tyś. chrześcijańskich liderów.