Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (21.05.2023)

Dziś św. Paweł mówi do Efezjan: „Niech Bóg dał Wam ducha mądrości. Niech da Wam światłe oczy serca, byście widzieli, czym jest nadzieja waszego powołania, czym bogactwo chwały jego dziedzictwa wśród świętych”. Innymi słowy nie dajcie sobie wmówić, że jesteście jedynie tutaj na ziemi. Przed nami niebo. Owszem jestem grzesznikiem, jest brudny, beznadziejny. Ale są prysznice, konfesjonały. Pamiętajmy, Jezus nie zamknął drogi Apostołom, choć oni naprawdę niewiele rozumieli z tego, co On do nich mówił. Niech to będzie dla nas nadzieja.

  1. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy!
  2. W sobotę w ramach XXII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w naszym kościele o godz. 10.00 znakomity koncert w wykonaniu Chóru Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Gorąco zapraszamy!
  3. W sobotę wigilia Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Po mszy świętej o godz. 18.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne: nabożeństwo Drogi Światła, modlitwa uwielbienia, indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  4. W przyszłą niedzielę na mszy świętej o 12.30 Uroczystość I Komunii Świętej
  5. Zapowiedzi przedślubne: Karolina Ilińska (Silice) oraz Paweł Marunowski (Warszawa) – zap. 1.
  6. Zachęcamy do lektury nowych numerów „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.