Zesłanie Ducha Świętego (28.05.2023)

  1. Dziś o 12.30 uroczystość I Komunii świętej. Od poniedziałku do piątku dla dzieci pierwszokomunijnych „biały tydzień”. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych wraz z rodzicami i całymi rodzinami. W sobotę, na zakończenie „białego tygodnia” udamy się do Gietrzwałdu. Msza święta w Bazylice gietrzwałdzkiej o godz. 10.30. Wszystkim Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych serdecznie dziękuję za przygotowanie naszej świątyni do dzisiejszej uroczystości. Serdecznie podziękowania dla p. Ewy Napiórkowskiej, która nad wszystkim czuwała.
  2. Wczoraj odbył się piękny koncert w wykonaniu chóru Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Wszystkim Paniom serdecznie dziękuję za zorganizowanie poczęstunku dla naszych gości.
  3. Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na remont naszych organów. Dziękuję Państwu Elżbiecie i Wojciechowi Wawrzynom za ogromne wsparcie. Na dziś zebraliśmy kwotę ok. 15.000 zł. Łącznie z naszymi oszczędnościami i dofinansowaniem starostwa powiatowego mamy  w tej chwili 45.000 zł. Z Budapesztu sprowadziliśmy nowoczesną dmuchawę (14.000 zł), na ukończeniu są prace przy renowacji miecha. Obecnie trwa renowacja przestrzeni za organami (szpachlowanie, malowanie ścian przestrzeni za organami, wykonanie nowej instalacji elektrycznej). Niebawem rozpoczną się prace przy trakturze i stole gry.
  4. We wtorek po mszy św. spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszam!
  5. W następną niedzielę (3.06) jeszcze jedna msza święta w Patrykach w intencji mieszkańców Patryk. Natomiast o godz. 20.00 w amfiteatrze w Barczewie wystąpi wokalista Oskar Cyms (wygrał ostatnią edycję programu „Twoja twarz brzmi znajomo”), a na pianinie zagra Grzegorz Tomkowski.
  6. Zapowiedzi przedślubne: Karolina Ilińska (Silice) oraz Paweł Marunowski (Warszawa) – zap. 2.
  7. Zachęcamy do lektury nowych numerów „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.