Uroczystość Trójcy Świętej (4.06.2023)

Dzisiejsza uroczystość Najświętszej Trójcy skłania nas do szczególnej zadumy nad tajemnicą Boga. Wierzyć, że Bóg istnieje to jeszcze nie wszystko. Objawienie mówi nam coś więcej, ukazując Go jako wspólnotę miłości, pełną życia jedność osób. Prawdziwe, doświadczenie Boga, do którego wszyscy jesteśmy wezwani, jest wejściem w tę wspólnotę.  Dużo bogatsze jest nasze życie religijne, gdy pozwalamy, aby stawało się ono uczestnictwem we wspólnocie życia osób Boskich.

 1. Dziś w Patrykach o godz. 14.00 msza święta w intencji mieszkańców.
 2. W czwartek (8.06) – Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 9.00 i 11.00 – główna msza święta, po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków, chłopców do niesienia różańca, panów prosimy o niesienie chorągwi i baldachimu. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli się przygotowania procesyjnych ołtarzy. I prośba do wszystkich, którzy w swoich ogrodach mają kwiaty, aby te przekwitające podarować na procesję.
 3. Przypominamy, że:
  • W każdą środę nabożeństwo ku czci MB Nieustającej Pomocy. Zachęcam do wypisywania intencji: próśb, podziękowań, abyśmy namacalnie doświadczali troski i modlitwy jeden za drugiego.
  • w czwartki spotkanie wspólnoty męskiej
  • w piątki adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 4. W najbliższy piątek po mszy świętej spotkanie wspólnoty żeńskiej „Filiae Regis”. Temat: „Boże mój, Ciebie szukam”.
 5. W następną niedzielę o godz. 11.00 msza św. w intencji Ojczyzny, a także za mieszkańców Klebarka Wielkiego o Boże błogosławieństwo i dar jedności.
 6. Otrzymaliśmy w tym tygodniu rachunek za energię elektryczną na kwotę 30.700. Bardzo dziękuję za każdą ofiarę składaną na utrzymanie parafii i  remont organów.
 7. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Gościa Niedzielnego”.
 8. Zapowiedzi przedślubne: Karolina Ilińska (Silice) oraz Paweł Marunowski (Warszawa) – zap. 3.