10. Niedziela zwykła (11.06.2023)

Ewangelista i apostoł Mateusz nie został w żaden sposób nagrodzony przez Pana Jezusa. Mimo swojego grzechu – był celnikiem, zdziercą i kolaborantem – został poproszony przez Boga, by za Nim poszedł. Została mu okazana wielka łaska i miłosierdzie, by prawdziwy Syn Boży został poznany przez najpierw przez Żydów, a potem przez wszystkich ludzi dobrej woli, którzy uznają spełnienie w Nim starotestamentalnych proroctw. Co więcej, nie nagrodził się również sam – opisuje swoje powołanie nie jako powód do dumy, ale właśnie jako wyświadczone mu dobro, zupełnie niezasłużone, na świadectwo dla nas, że powołanie Boże, by przyciągało innych i owocowało, nie może być tylko zadaniem, pracą, zawodem czy obowiązkiem, ale przeżywane w pokorze i stałej gotowości, by wyruszyć za Jezusem. Pójdź za Mną (Mt 9, 9) – słowa Boga dotyczą nie tylko chwili wyboru, wyjścia z komory celnej, ale całego życia św. Mateusza.

  1. W środę po mszy świętej zapraszamy na wspólne oglądanie kolejnych odcinków serialu biblijnego „The Chosen”.
  2. Spotkanie wspólnoty męskiej w czwartek o godz. 20.00 w kaplicy seminaryjnej.
  3. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam na mszę świętą o godz. 18.00. Wcześniej od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, msza święta (jak w każdą trzecią sobotę miesiąca) w intencji małżeństw i rodzin. Po mszy świętej spotkanie „Laboratorium wiary”. Będziemy rozważać 10 i 11 rozdział Ewangelii wg św. Jana.
  5. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. o tym, jak dbać o pamięć.