11. Niedziela zwykła (18.06.2023)

Kościół to coś więcej niż budowla, w której odbywają się nasze spotkania. Tworzymy go my sami, ochrzczeni i wierzący w Chrystusa. Nasza kościelna wspólnota posiada głębokie korzenie. Już w Starym Testamencie słyszymy zapowiedź, że Bóg powoła sobie w przyszłości nowy Lud Boży. Wypełnieniem tego proroctwa jest powołanie Apostołów, o którym mówi dzisiaj Ewangelia. Ta niewielka grupka, licząca zaledwie dwunastu członków, dała początek Kościołowi. Prośmy dla siebie o łaskę żywej wiary, abyśmy na wzór apostołów byli dla innych świadkami Chrystusa.

  1. Dziś w Olsztynie bardzo ciekawa propozycja spędzenia czasu dla rodzin. O godz. 11.00 rozpocznie się Festyn Rodzinny w Parku Centralnym, a następnie o godz. 15.30 w amfiteatrze im. Czesława Niemena (przy zamku) koncert z udziałem Arki Nowego. Polecamy!
  2. W środę po mszy świętej zapraszamy na wspólne oglądanie kolejnych odcinków serialu biblijnego „The Chosen”.
  3. W czwartek o godz. 8.30 msza święta na zakończenie roku szkolnego. W imieniu naszej szkoły serdecznie zapraszam do modlitwy dziękczynienia za miniony rok szkolny oraz w intencji dobrych i bezpiecznych wakacji. Zapraszamy Rodziców i Dziadków.
  4. W sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela i obchody Nocy Świętojańskiej. Msza święta ku czci św. Jana Chrzciciela o godz. 20.00. Po mszy tradycyjnie procesja z figurą św. Jana i z pochodniami do jeziora, a później biesiada przy ognisku.
  5. W niedzielę o godz. 12.30 równolegle dwie msze święte: w kościele w Klebarku oraz w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skajbotach – msza święta odpustowa.
  6. Zapowiedzi przedślubne: Angelika Gulińska (Elbląg) i Damian Baumann (Klebark Wielki)
  7. Polecamy nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”. W Gościu Niedzielnym znajdziemy odpowiedź na pytanie czy katolicy powinni angażować się w politykę oraz wyjaśnienie, dlaczego także kobiety mogą być nadzwyczajnymi szafarkami Komunii św. W wakacyjnym „Małym Gościu” dodatek – plansza z mapą Polski, a na niej ciekawe i dziwne muzea, które warto odwiedzić.
  8. Dziś ostatnia niedziela obecności naszych seminarzystów Klebarku. Dziękujemy za ich zaangażowanie w życie parafii. Życzymy świętości!