12. Niedziela zwykła (25.06.2023)

Bliskość Pana, której w każdej Mszy świętej doświadczamy, winna nas uwolnić od niepotrzebnych trosk i obaw. Nic nam nie zdoła zagrozić, jeśli z całą ufnością powierzymy się Chrystusowi, i nawet najbardziej groźna trudność obróci się na nasze dobro. Trzeba nam tylko silnej wiary i niezachwianej nadziei.

1. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom i organizatorom obchodów ku czci św. Jana Chrzciciela.
  2. Jutro msza święta dziękczynna za Opus Dei z prośbą o dalsze błogosławieństwo dla członków, współpracowników i przyjaciół Dzieła oraz o jego rozwój na Warmii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. W czwartek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.
  4. W dniach 10-13 sierpnia 2023 r. (czwartek-niedziela) organizowany jest wyjazd pielgrzymkowo-krajoznawczy po Ziemi Lubuskiej. W programie:
    nawiedzenie Świątyni Miłosierdzia i Miłości w Płocku,
    Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie,
    Świebodzin, Klasztor w Paradyżu,
    zwiedzanie z przewodnikiem Łodzi, Gniezna i Bydgoszczy.
    Całkowity koszt wyjazdu to 1.100 zł. Zapisy według kolejności wpłat. Nr rachunku bankowego: 85 1940 1076 6061 9306 0000 0000.
    W tytule wpłaty należy podać: imię, nazwisko i nr telefonu komórkowego pielgrzyma. Informacje dodatkowe można uzyskać u p. Heleny Reichel, tel. 662 256 063.
  5. Zapowiedzi przedślubne:
    • Angelika Gulińska (Elbląg) i Damian Baumann (Klebark Wlk.) – zap. 2.
    • Anna Sowińska (Mrągowo) i Dawid Kicki  (Patryki) – zap. 1.
  6. W nowym Gościu Niedzielnym, warto przeczytać bardzo ciekawy wywiad z ks. Abp Adrianem Galbasem, nowym biskupem katowickim.