13. Niedziela zwykła (02.07.2023)

Wnioski z dzisiejszej Ewangelii są różne – począwszy od tych, żebyśmy byli życzliwi wobec ludzi, którzy głoszą Pana Jezusa, poprzez to, byśmy starali się jednak kochać Chrystusa ponad wszystko, bo taki jest ideał. Póki stać nas jeszcze na ideał, nie idźmy w półśrodki. Po trzecie: szukając Pana Boga, miejmy świadomość, że Bóg przychodzi przez tych, którzy się Mu całkowicie poświęcają. Może zamiast koncentrować wszystkie swoje wysiłki na czytaniu historii Kościoła czy szukaniu świętych w tej historii, warto się zastanowić, gdzie dzisiaj są ludzie – żyjący ludzie – którzy głoszą Chrystusa i totalnie Mu się oddają. Żeby móc ich przyjąć, żeby móc być blisko nich, żeby od nich nauczyć się, jaki jest prawdziwy Pan Bóg.

 1. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek święto św. Tomasza Apostoła
  • w czwartek (1-szy czwartek m-ca) msza święta w intencji powołań oraz o uświęcenie kapłanów;
  • w piątek (1-szy piątek m-ca) adoracja Najświętszego Sakramentu i relikwii Krzyża Świętego oraz okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Po mszy zapraszamy na wspólną modlitwę uwielbienia.
  • w sobotę, jak w każdą 2-gą sobotę miesiąca, msza święta w intencji młodzieży z naszej parafii
  • w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 msza święta w intencji naszej Ojczyzny
 2. Przypominamy, że w dniach 10-13 sierpnia 2023 r. (czwartek-niedziela) organizujemy wyjazd pielgrzymkowo-krajoznawczy po Ziemi Lubuskiej. W programie: nawiedzenie Świątyni Miłosierdzia i Miłości w Płocku, Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, Świebodzina, klasztoru w Paradyżu. Całkowity koszt wyjazdu to 1.100 zł. Zapisy według kolejności wpłat. Nr rachunku bankowego: 85 1940 1076 6061 9306 0000 0000.
  W tytule wpłaty należy podać: imię, nazwisko i nr telefonu komórkowego pielgrzyma. Informacje dodatkowe można uzyskać u p. Heleny Reichel, tel. 662 256 063.
 3. Zapowiedzi przedślubne:
  • Angelika Gulińska (Elbląg) i Damian Baumann (Klebark Wlk.) – zap. 3.
  • Anna Sowińska (Mrągowo) i Dawid Kicki  (Patryki) – zap. 2.
 4. W nowym Gościu Niedzielnym, warto przeczytać, o jakiej parafii marzą proboszczowie. W tekście znajdziemy wypowiedź ks. Andrzeja Midury z Nidzicy.