14. Niedziela zwykła (9.07.2023)

Fred Hoyle – światowej sławy kosmolog, matematyk i astrofizyk stwierdził: „Wiara ateistów w to, że nie ma Boga, i w przypadkowe powstanie pierwszej żyjącej komórki, jest tak absurdalnie ślepa, jak wiara w to, że przejście tornada przez składowisko złomu spowoduje powstanie gotowego do lotu Boeinga”. Einstein mówił: „Fundamentem mojej wiary w Boga jest głębokie i wzruszające przekonanie o obecności najwyższej i racjonalnej Mocy, która się objawia we wszechświecie”. Rozum i wiara nie tylko się sobie nie przeciwstawiają, ale nawet wzajemnie potrzebują. Warto od czasu do czasu zadać sobie pytanie: Ile poświęciłem czasu, ile przeczytałem książek i artykułów, aby swoją wiarę uczynić bardziej rozumną.

  1. W tym tygodniu:
    • w czwartek o godz. 20.00 spotkanie wspólnoty męskiej;
    • w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Po mszy spotkanie wspólnoty żeńskiej „Filiae regis”.
  2. Zapowiedzi przedślubne: Anna Sowińska (Mrągowo) i Dawid Kicki  (Patryki) – zap. 3.
  3. Od dziś przez 2 tygodnie gościmy w naszej parafii młodzież, która w domu formacyjnym pod przewodnictwem ks. Szymona Wawrzyńczaka uczestniczy w rekolekcjach 3 st. Oazy Nowego Życia. Witamy także  kleryka Janka i wszystkich animatorów. Życzymy Wam głębokiego doświadczenia Bożej bliskości i miłości.