15. Niedziela zwykła (16.07.2023)

Bóg jak siewca rozsiewa swoje słowa, ale nasza gleba duchowa wielokrotnie jest jak ubita droga, skalisty grunt czy rola pokryta cierniami. Niestety, wydaje się nam, że rozumiemy słowo Boże, bo przecież tyle razy je słyszeliśmy, ale w rzeczywistości pozwalamy, żeby Zły przyszedł i porwał to, co Bóg w nas zasiał. Czytanie Biblii wymaga naszej uważności, otwartości i ciągłej czujności. Obyśmy zatem byli jak urodzajny grunt „nawodniony” słowem Bożym i przynosili plon stokrotny, sześćdziesięciokrotny lub trzydziestokrotny!

  1. W tym tygodniu:
    • w czwartek o godz. 20.00 spotkanie wspólnoty męskiej;
    • w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
    • w sobotę po mszy spotkanie modlitewne dla wszystkich chętnych.
  2. W przyszłą niedzielę z racji nadchodzącego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, po każdej Mszy św. będzie modlitwa w intencji kierowców i poświęcenie pojazdów.