16. Niedziela zwykła (23.07.2023)

Boża sprawiedliwość wyraża się w cierpliwości i wyrozumiałości wobec ludzkiej słabości. Tym wszystkim ludziom, którzy ulegają złym wpływom, została jeszcze dana szansa nawrócenia. Oczekiwanie Boga nie oznacza bynajmniej tolerancji w obliczu zła, gdyż jego koniec jest już przypieczętowany. Jezus zachęca też, abyśmy nie uronili żadnego z Jego słów. „Kto na uszy niechaj słucha”.

  1. Dziś z racji nadchodzącego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, po każdej Mszy św. modlitwa w intencji kierowców i poświęcenie pojazdów.
  2. W liturgii tego tygodnia:
    • we wtorek (25.07) – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa
    • w środę (26.07) wspomnienie świętych Joachima i Anny – Rodziców NMP
  3. Serdecznie dziękuję Paniom Urszuli, Jadwidze i Monice za ich troskę o porządek wokół naszej świątyni.
  4. Dziś kończą się także rekolekcje oazowe Ruchu Światło-Życie. Serdecznie dziękuję młodzieży, klerykowi Jankowi, animatorom za świadectwo ich wiary. Szczególne podziękowania dla ks. Szymona za jego duszpasterską posługę w parafii w czasie dwóch tygodni.
  5. W nowym numerze Gościa Niedzielnego m.in. o nowych nominacjach kardynalskich i o tym, co one mówią o papieżu. Polecam.