17. Niedziela zwykła (30.07.2023)

W miarę upływu lat zaczynamy dostrzegać, że niewiele jest w naszym życiu spraw naprawdę istotnych. Nasze spojrzenie jakby się oczyszcza i łatwiej nam przychodzi odróżnić to, co ważne, od tego, co jest bez znaczenia. Mówi się o ludziach wielkich, że to ci, którzy dali się porwać jednej, jedynej idei i dla niej poświęcili swoje życie. Czy również od nas, od każdego z nas, nie oczekuje Bóg czegoś wielkiego? Czy nie przekazał nam On skarbu, który winniśmy rozpoznać i należycie wykorzystać?

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • w czwartek msza święta w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych
  • w piątek adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00.
  • w sobotę różaniec o godz. 17.30.
 2. W dniach 10-13 sierpnia 2023 r. (czwartek-niedziela) zapraszamy na wyjazd pielgrzymkowo-krajoznawczy po Ziemi Lubuskiej. W programie:
  • Nawiedzenie Świątyni Miłosierdzia i Miłości w Płocku,Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie,Świebodzin,Klasztor w Paradyżu,
  Całkowity koszt wyjazdu to 1.100 zł. Zapisy do wtorku.
 3. W sobotę, 19 sierpnia organizujemy parafialny spływ kajakowy. Malowniczy szlak w formie pętli w gminie Barczewo. Start i meta w miejscowości Zalesie. Trasa: jezioro Orzyc – rzeka Wipsówka – jezioro Pisz – jezioro Orzyc). Trasa łatwa do pokonania nawet dla niedoświadczonych kajakarzy. Koszt: 40 zł/osobę. Karta dużej rodziny honorowana. Zapisy u mnie lub Agnieszki i Piotra Miłaszewiczów.
 4. W nowym numerze Gościa Niedzielnego m.in. o Światowych Dniach Młodzieży i o sensie pieszego pielgrzymowania do sanktuariów.