19. Niedziela zwykła (13.08.2023)

Pewnie nie jeden raz stawiano nam pytanie: Czy jesteś człowiekiem wierzącym? Sprawa nie jest taka prosta. Dopiero sytuacje szczególnie trudne pokazują, jaka jest faktycznie kondycja naszej wiary.

 1. W tym tygodniu:
  • wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP, a jednocześnie 103. rocznica Cudu nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. Msze święte tak jak w niedzielę,
  • w czwartek spotkanie wspólnoty męskiej o 20.00
  • w piątek o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu
  • w sobotę msza święta w intencji rodzin, po mszy świętej modlitwa uwielbienia
 2. Od kilku dni Słowenia zmaga się ze skutkami ogromnej powodzi. Pod wodą znalazło się 2/3 kraju, a straty liczone są w setkach milionach Euro. Uroczystość Wniebowzięcia będzie dniem solidarności ze Słowenią. Po mszy świętej będą zbierane ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym.
 3. W przyszłą niedzielę (20.08) u naszych sąsiadów w Klewkach uroczystości odpustowe ku czci św. Rocha. O godz. 9.45 spod naszego kościoła wyruszy pielgrzymka do Klewek, gdzie o godz. 11.00 msza święta odpustowa.
 4. Mamy jeszcze dwa wolne miejsca na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej, którą odbędzie się w 19-26 stycznia przyszłego roku.
 5. Przypominamy, że w najbliższą sobotę organizujemy parafialny spływ kajakowy. Spotykamy się o godz. 9.00 w miejscowości Zalesie za Barczewem. Zapisy i szczegółowe informacje u Agnieszki i Piotra Miłaszewiczów lub u mnie.
 6. W nowym numerze Gościa Niedzielnego obszerna relacja ze Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie.