20. Niedziela zwykła (20.08.2023)

Dzisiejsza Ewangelia to jeden z tych fragmentów Pisma świętego, który natychmiast budzi nasze wątpliwości, a nawet sprzeciw: jak Jezus mógł tak potraktować tę kobietę! Jak Ten, który uczy o miłości, nie wysłuchał od razu? Właśnie: „od razu!” Bo rzeczywiście Jezus zwlekał, ale przecież ostatecznie uzdrowił dziewczynkę. Ale Jezus osiąga znacznie więcej. Swoją pozornie zdecydowaną odmową wypróbowuję wiarę i pokorę owej kobiety. I kiedy kobieta nie porzuca nadziei z ust samego Boga słyszy pochwałę: „O niewiasto, wielka jest twoja wiara!”

 1. Gorące podziękowania dla organizatorów i wszystkich uczestników naszego parafialnego spływu kajakowego. Było nas blisko 40 osób. Piękne przeżycia, wspaniały czas! Dziękuję!!!
 2. W sobotę Uroczystość NMP Częstochowskiej. W tym dniu dwie msze święte:
  • o 14.00 w Klebarku Małym (przy boisku) w intencji mieszkańców Klebarka Małego
  • o 18.00 w Klebarku Wielkim
 3. W następną niedzielę dodatkowa msza święta w Silicach o godz. 15.00  w intencji naszych parafian z Silic.
 4. W tym tygodniu zapraszamy również:
  • w środę Msza święta i nabożeństwo MB Nieustającej Pomocy,
  • w czwartek: spotkanie wspólnoty męskiej o godz. 20.00,
  • w piątek: adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 5. Mobilne centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem: osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz saturacji krwi. Badania szczególnie zalecane po przejściu Covid-19. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym w najbliższy wtorek (22.08) na parkingu przy kościele. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 6. W nowym numerze Gościa Niedzielnego szczególnie polecam artykuł zatytułowany: „Produkt katolickopodobny”, o tym, dlaczego wielu ludzi wierzy fałszywym przewodnikom duchowym.