21. Niedziela zwykła (27.09.2023)

Nasze spotkania z Panem stawiają nas ciągle na nowo wobec pytania: Kim On dla nas jest? Bo przecież nasza znajomość trwa już dość długo, dostatecznie długo, byśmy mogli powiedzieć o Chrystusie coś więcej niż kiedyś, na początku.

 1. Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na remont naszych organów. Gorąco dziękuję Państwu Izabeli i Andrzejowi Sokołowskim, Elżbiecie i Wojciechowi Wawrzynom, Helenie i Stefanowi Bodnarom i wszystkim Ofiarodawcom za ogromne wsparcie. W sumie zebraliśmy kwotę ok. 25.000 zł., co łącznie z dotacją starostwa (22.000 zł.) pozwala nam sfinansować prace I-go etapu. Co już zostało zrobione: odnowienie przestrzeni za organami, nowa instalacja elektryczna, zakup i instalacja nowoczesnej dmuchawy (14.000), renowacja miecha i kalikantów, impregnacja drewnianych elementów konstrukcyjnych. Równolegle trwają prace przy trakturze i stole gry.
 2. Dziś w Silicach (na Placu Jubileuszowym) o godz. 15.00 msza w intencji naszych parafian z Silic. Zapraszamy!
 3. W tym tygodniu:
  • w środę po Mszy świętej spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca;
  • w czwartek spotkanie wspólnoty męskiej o godz. 20.00;
  • w piątek (I piątek m-ca): adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00;
  • w sobotę (I-sza sobota miesiąca) o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa, a po mszy modlitwa uwielbienia.
 4. W najbliższą sobotę (2.09) pielgrzymka do Gietrzwałdu. Tradycyjnie, najpierw samochodami dotrzemy do Łupstychu i dalej piękną leśną drogą podążymy do Gietrzwałdu. Wyjazd o godz. 7.00 rano spod kościoła. Msza święta w Gietrzwałdzie o godz. 12.00. Do udziału we mszy świętej, a kto da radę także w pielgrzymce zapraszamy dzieci I-komunijne.
 5. Zachęcamy do lektury nowych numerów „Gościa Niedzielnego”  i „Małego Gościa”.