23. Niedziela zwykła (A)

Mądra miłość to nie tylko chwalenie za dobro, które widzimy w drugim człowieku, to także umiejętność i odwaga zauważenia tego co, złe i co powinno być zmienione. Upominanie – to nie jest prosta sprawa. Trudno upomnieć brata, dużo łatwiej go obmówić i oplotkować, ale czy to jest pomoc?

  1. W czwartek (14.09) święto Podwyższenia Krzyża Świętego – święto patronalne naszej parafii. Uroczystości odpustowe naszej parafii, które tradycyjnie łączymy z parafialnymi dożynkami w przyszłą niedzielę (17.09). O godz. 11.00 uroczysta Eucharystia ku czci Krzyża świętego. Po mszy świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła, po której odśpiewamy Hymn „Te Deum” dziękując za plony i wszystkie Boże dary. Po mszy świętej wspólne biesiadowanie przy grillu i ciastach. Drogie Parafianki, prosimy o upieczenie ciast. Ofiary, jakie zbierzemy w tym dniu będą przeznaczone na prace inwestycyjne i remontowe w naszej świątyni.
  2. W sobotę o godz. 9.00 prace porządkowe wokół świątyni. Panów prosimy o zabranie sprzętu do pielęgnacji zieleni. Przyda się podkaszarka, nożyce do żywopłotu, sekatory, piła. Kto może, zapraszamy do pomocy. Jednocześnie chcę podziękować Paniom Irence, Monice, Gieni, Urszuli, Jadwidze oraz Panu Stefanowi Bodnarowi, którzy już w minionym tygodniu wykonali ogrom pracy wokół naszej świątyni.
  3. W tym tygodniu:
   • w czwartek spotkanie wspólnoty męskiej o godz. 20.00;
   • w piątek: adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
   • w sobotę msza święta w intencji małżeństw i rodzin, a po niej modlitwa uwielbienia
  4. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. o relikwiach krzyża Świętego oraz o historii czasopisma, które właśnie świętuje stulecie istnienia.