26. Niedziela zwykła (1.10.2023)

Lubimy mieć dobre mniemanie o sobie. Stąd tak chętnie deklarujemy się po stronie dobra. Przyznajemy się do wiary, mówimy o potrzebie troski za ludzi ubogich, chorych. Ale kiedy przychodzi słowa zamieniać w czyn, kiedy trzeba odwiedzić chorą sąsiadkę, albo wspomóc kogoś biednego nawet z bliskiej rodziny bywa różnie. A przecież przyjacielem Boga zostaje się nie przez deklaracje, ale poprzez rzeczywiste oddanie Bogu swego serca.

 1. Rozpoczął się miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową w dni powszednie o 17.30, w niedzielę o 8.30. Dzieci z całymi rodzinami zapraszamy szczególnie w piątki.
 2. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek (2.10) wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
  • środę (4.10) św. Franciszka z Asyżu
  • w czwartek (4.10) św. Faustyny i I-szy czwartek miesiąca, msza święta w intencji powołań kapłańskich, o 20.00 spotkanie wspólnoty męskiej;
  • w I-szy piątek o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i  spowiedź. Przed południem odwiedziny chorych (proszę zgłaszać).
  • w sobotę wspomnienie NMP Różańcowej. Po mszy świętej modlitwa uwielbienia.
  • w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 msza święta w intencji Ojczyzny
 3. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego”, przeczytamy o tym, jak powinna wyglądać „parafia jutra”, o wielkim sensie wspólnoty parafialnej w budowaniu wiary i relacji z Bogiem i drugim człowiekiem. Dostępny jest także „Gość Extra” w którym o znaczeniu objawień w Kościele, o historii Różańca, o fenomenie Medjugorja i Jasnej Góry.
 4. Zachęcamy, aby wybrać się do kina na film „Sound of Freedom” („Dźwięk wolności”), poruszający film ukazujący prawdę na temat handlu dziećmi. (Kino studyjne „Awangarda II” – godz. 17.45).
 5. Z ogromną radością informujemy, że w ramach programu „Odbudowa zabytków” otrzymaliśmy dofinansowanie remontu dachu i elewacji wieży kościoła na sumę 1.035.000 zł. Remont rozpocznie się wiosną przyszłego roku.