27. Niedziela zwykła (8.10.2023)

Przypowieść o robotnikach w winnicy jest przede wszystkim opowieścią o tym, jak bardzo bogactwo i radość posiadania może zaślepić człowieka. Dobra, które otrzymaliśmy od Boga są po to, aby się nimi dzielić, robić z nich dobry użytek. Tymczasem dzieje się dokładnie odwrotnie. Miłość do posiadania rzeczy może być tak duża, że konkuruje z miłością do drugiego człowieka i często prowadzi do zniszczenia więzi rodzinnych, przyjacielskich.

  1. Zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową w dni powszednie o 17.30, w niedzielę o 8.30. Dzieci z całymi rodzinami zapraszamy w piątki.
  2. W czwartek o 20.00 spotkanie wspólnoty męskiej.
  3. W piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość spowiedzi, a po mszy świętej rozważanie Męki Pańskiej.
  4. W następną niedzielę (16.10) Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – fundusz stypendialny dla młodzieży.
  5. Osoby udające się na styczniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej proszone są o dokonanie kolejnej wpłaty 1400 zł. najlepiej przelewem na konto parafii.
  6. Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego”. W najnowszym numerze przeczytamy m.in. o trwającym Synodzie Biskupów, a także o zgorszeniu w Kościele. Jest jeszcze „Gość Extra”, w którym o znaczeniu objawień w Kościele, m. in. w Gietrzwałdzie, o fenomenie Medjugoria i Jasnej Góry oraz o historii i znaczeniu modlitwy różańcowej.