28. Niedziela zwykła (15.10.2023)

Przypowieść o zaproszonych na ucztę kończy się poważnym ostrzeżeniem przed piekłem: „Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów!”. W piekle możemy płakać i zgrzytać zębami nie z gorąca, ale z potwornego zimna. Zimna, które będzie spowodowane brakiem w nas i wokół nas płomienia i ciepła Bożej miłości. W moim chrześcijańskim życiu nie tylko chodzi o to, aby wystrzegać się grzechu. Równie istotne, jest to, aby w sobie na nowo rozpalać Boży płomień. Aby moje chrześcijaństwo nie ostygło z braku miłości. I choć może wielkiego zła nie czynię, to może jednak zastanowić się, czy zapłonąłem na tyle mocno, aby ogrzać siebie i innych. Czy nie jestem oniemiały na wezwanie Pana Jezusa, aby bardziej kochać?

 1. Dziś Dzień Papieski. Zbiórką do puszek wspieramy „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, czyli fundusz stypendialny dla niezamożnej młodzieży.
 2. Osoby udające się na styczniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej proszone są, aby nie dokonywać kolejnych wpłat. Z uwagi na coraz trudniejszą sytuację w Ziemi Świętej trzeba się liczyć, że nasza pielgrzymka się nie odbędzie. Wszystkie wpłacone pieniądze zostaną zwrócone.
 3. Spotkanie dla ministrantów w najbliższą sobotę (21.10) o godz. 10.00.
 4. Msza święta w intencji małżeństw i rodzin w sobotę (21.10) o godz. 18.00
 5. Spotkanie dla Rodziców dzieci pierwszokomunijnych w następną niedzielę po mszy świętej o godz. 12.30.
 6. W nowym numerze Gościa Niedzielnego, m.in.:
  • o 45. rocznicy wyboru Jana Pawła II
  • raport o stanie Kościoła w Polsce,
  • odpowiedź papieża na zapytania kardynałów dot. wątpliwości, jakie pojawiły się w dyskusji podczas procesu synodalnego.  
 7. Obok Gościa Niedzielnego i przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki na „wypominki” oraz na msze św. za zmarłych. Podobnie jak w latach ubiegłych, proszę zapisać wybrany dzień tygodnia (od poniedziałku do soboty), w którym chcemy, aby odczytane były imiona naszych zmarłych.