29. Niedziela zwykła (22.10.2023)

Warto zwrócić uwagę na zdanie, którym zaczyna się Ewangelia. Jezus mówił do faryzeuszów. A co oni na to? Pierwsze słowa: „Faryzeusze odeszli”. To jest największa tragedia jaka się może zdarzyć człowiekowi na świecie odejść od Boga. Stali przy mądrości, stali przy źródle życia. Stali przy tym, który jest samą prawdą i świętością. I wystarczyło, żeby powiedzieli to, co Dobry Łotr na krzyżu: Ratuj nas Jezu, bo jesteśmy chorzy duchowo. Faryzeusze odeszli.

 1. Spotkanie dla Rodziców dzieci pierwszokomunijnych dziś po mszy świętej o godz. 12.30.
 2. W tym tygodniu:
  • w środę po mszy świętej wieczór filmowy z serialem „The Chosen”
  • w czwartek msza święta wotywna o Duchu Świętym, a  o godz. 20.00  spotkanie wspólnoty męskiej
  • w sobotę „Laboratorium wiary”, p. Aleksandra Nalewaj wprowadzi nas w kolejne rozdziały Ewangelii wg św. Jana.
 3. W najbliższy wtorek i sobotę planujemy jesienne prace porządkowe na cmentarzu i przy kościele. Wszystkich gorąco zapraszamy do pomocy przy grabieniu liści. Przydadzą się grabie. Zaczynamy o godz. 9.00.
 4. Jak co roku na naszym cmentarzu będzie prowadzona kwesta. Obok Gościa Niedzielnego jest wyłożona lista dla osób, które chciałyby włączyć się w organizację zbiórki.
 5. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki na „wypominki” oraz na msze św. za zmarłych. Podobnie jak w latach ubiegłych, proszę zapisać wybrany dzień tygodnia (od poniedziałku do soboty), w którym chcemy, aby odczytane były imiona naszych zmarłych.