31. Niedziela zwykła (5.11.2023)

Słowo Boże, które do nas przychodzi, bardzo często nie odpowiada naszemu sposobowi myślenia, temu, co po ludzku oczywiste. Wiara jest zawsze za cenę rezygnacji z siebie, z własnych kombinacji. Jest zaparciem się siebie, a to nie jest proste. Co gubiło faryzeuszy, starszych, uczonych w Piśmie. Pycha. Oni wiedzieli swoje: Jezus, a któż to taki? Syn cieśli? Czy może być co dobrego z Nazaretu? Oni wiedzieli swoje. A priori, zaszufladkowali, przykleili łatkę.

  1. Przez cały listopad msza święta w intencji naszych zmarłych o godz. 18.00.  Przed mszą świętą, o 17.45 – wypominki.
  2. Serdecznie dziękuję naszym parafianom, którzy zaangażowali się w organizację prowadzonej w tych dniach kwesty. Zebraliśmy kwotę 3.730 zł, którą przeznaczymy na wykonanie elektronicznej ewidencji i dokumentacji fotograficznej grobów oraz rozbudowę alejek. Wszystkim kwestującym i ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
  3. Od wtorku do środy wieczorem organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt AGD i RTV, np. pralki, telewizory, komputery). Sprzęt pozostawiamy na parkingu kościoła przy wjeździe od strony Straży Pożarnej. W ten sposób wspieramy misje w najbiedniejszych krajach świata, w Zambii, Kamerunie, Kenii.
  4. W środę po mszy świętej zapraszamy na wieczór filmowy z serialem „The Chosen”.
  5. W czwartek o 20.00 spotkanie wspólnoty męskiej.
  6. W sobotę 11 listopada – Święto Niepodległości. Msza święta w intencji naszej Ojczyzny o godz. 17.00. Przed mszą wypominki, a po mszy wieczór patriotyczny w sali wykładowej seminarium.
  7. Polecamy Gościa Niedzielnego, w którym m.in. artykuły o niedawno zmarłej Wandzie Półtawskiej