32. Niedziela zwykła (12.11.2023)

Ta dzisiejsza przypowieść mówi o pozorach, o śnie, w którym człowiek może sobie wyobrazić swoje życie duchowe, że wszystko jest OK. Ale przychodzą momenty weryfikujące. I okazuje się, że od lat żyjemy w iluzji. Pozory pobożności o wiele łatwiej osiągnąć, niż prawdziwą pobożność. Łatwo jest się w coś ubrać, w pobożną minę, w przynależność do jakiejś grupy religijnej, w pobożne książki, w jakieś kłamstewko.
Co to jest ten brak oliwy u tych panien głupich? To brak tego, co stanowi istotę wiary, życiowej mądrości. Na zewnątrz nic ich nie różniło od pozostałych. Też miały lampy, piękne suknie, ale w środku pustka.Dobra nowina, nieprawdopodobnie dobra i radosna wiadomość jest taka: Dopóki żyjemy, nie jest za późno. Nie jest za późno by wrócić do Boga i przestać grać i wyzwolić się z iluzji pozorów. Dla dobrego Łotra, dla św. Augustyna nie było za późno. I dla nas też nie jest za późno.

  1. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom obchodów Święta Niepodległości. Dziękuję za modlitwę, piękny śpiew, pyszne ciasta. Dziękuję naszej Straży Pożarnej za piękną oprawę uroczystości, p. Asi i zespołowi za wspaniałe moderowanie śpiewu.
  2. Dziś w całej Polsce obchodzimy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlimy się o pokój i wspieramy materialnie wspólnoty chrześcijan ogarnięte wojną na Bliskim Wschodzie. Na ten cel ofiara do puszek przy wyjściu z Kościoła.
  3. Przez cały listopad msza święta w intencji naszych zmarłych o godz. 18.00.  Przed mszą świętą, o 17.45 wypominki.
  4. W czwartek o 20.00 spotkanie wspólnoty męskiej. Zapraszamy wszystkich Panów: mężów, ojców, kawalerów!
  5. W najbliższą sobotę (18.11) msza święta w intencji małżeństw i rodzin. Po mszy świętej spotkanie „Laboratorium wiary”. Razem z prof. Aleksandrą Nalewaj rozważamy kolejne rozdziały Ewangelii wg św. Jana.
  6. W następną niedzielę (19.11) po mszy świętej o 12.30 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.